3 sposoby na użycie kory sosnowej

Kora sosnowa jest znana chyba wszystkim. Każdy wie jak wygląda, a także gdzie można ją znaleźć. Jednak z ogólnych ciekawostek można wymienić to, że jest to tkanka zbudowana z martwych, wypełnionych powietrzem komórek. Posiada ona w sobie również pochodne fenolu, który to działa bardo toksycznie na żywe organizmy. Kora sosnowa jest bardzo potrzebna drzewu do przetrwania, jeśli z kolei chodzi o przemysł – była ona zbędna i tylko wpływała negatywnie na cały proces produkcji, bo trzeba było się jej pozbyć.

Najczęstsze wykorzystanie kory

Kora była niepotrzebna do czasu, aż ktoś nie wymyślił, że można wykorzystać ją do wielu ciekawych rzeczy, które zaprezentujemy poniżej.

1. Ściółka

Każda osoba w ogrodzie chce mieć piękne ścieżki. Będą one na pewno wyglądały lepiej niż wytarta trawa i ziemia. W tym celu można wykorzystać korę sosnową, która bardzo dobrze sprawdzi się jako wyłożenie drogi. Kora ogrodowa nie tylko doda efektu wizualnego, ale również posiada ona bardzo dużo związków mineralnych, które podczas rozkładu będą ubogacały podłoże.

2. Ściółka pod krzewy i drzewa

Poza drogą, można również ją wykorzystać jako wyłożenie do innych roślin. Kontrast między zielonymi kolorami, a korą sosnową sprawi, że dany krzew będzie wyglądał jeszcze bardziej okazale.

3. Kora sosnowa jako elegancja

Jeśli zakupi się korę, która będzie się ładnie prezentowała można wykorzystać ją do ozdobienia na przykład stołu czy też grilla w swoim ogrodzie. Sprawdzi się ona praktycznie wszędzie, ponieważ przede wszystkim jej zapach nie powinien nikogo drażnić, a druga sprawa to taka, że jeśli przebywa ktoś w ogrodzie i ma jeszcze dookoła siebie sporo pachnącej kory to na pewno będzie się jemu łatwiej zrelaksować. Sam relaks jest ważny, jednak efekt wizualny pięknie ozdobionego grilla będzie robił swoje i wiele osób zauważy ten dodatek.

Podsumowując, kora sosnowa była zbędna przy produkcji desek itd., jednak ogrodnicy zaczęli wykorzystywać ją w swoich ogrodach i zyskała ona drugie życie. Aktualnie można ją wykorzystać na bardzo wiele sposobów.

Related posts

Leave a Comment

10 − 2 =