5 zalet cateringu dla szkół i przedszkoli

Regularne, zdrowe i wartościowe obiady od lat stanowią domenę szkół i przedszkoli. Nic dziwnego, całe pokolenia wychowały się na szkolnych obiadach. Jednak sytuacja ekonomiczna i koszty zatrudnienia pracowników i organizowania stołówki szkolnej powodują, że coraz więcej dyrektorów placówek oświatowych rozważa alternatywne sposoby, wobec gotowania w szkolnej kuchni. Przyjrzyjmy się bliżej jednej z najbardziej rozpowszechnionych możliwości.

Catering dla szkół i przedszkoli

Zalety:

1. Niższe koszty – chociaż jednostkowy koszt obiadu wydaje się odrobinę wyższy niż w przypadku składników niezbędnych do przyrządzenia go samemu w ramach szkolnej kuchni, to warto zaznaczyć, że to nie jedyne koszty, jakie należy ponieść. Zazwyczaj posiadanie szkolnej kuchni i stołówki wiąże się z zatrudnieniem dodatkowo 3 do 5 pracowników. Jeśli zsumować koszty ich wynagrodzeń plus podatków i składek emerytalnych, może okazać się, że w praktyce dopłacamy do takiego rozwiązania.

2. Mniej biurokracji – posiadanie stołówki szkolnej wiąże się z zadbaniem o wiele rzeczy, które z pozoru wydają się nieistotne. Będą nas czekały wizyty z Sanepidu, Urzędu Dozoru Technicznego, musimy prowadzić więcej akt pracowniczych, wyposażyć stołówkę w gaśnice specjalnego typu i zadbać o drogi pożarowe. Oto wszystko nie musimy się martwić, jeśli skorzystamy z usług cateringowych.

3. Szybkość w wydawaniu posiłków – usługa cateringowa ma być dostarczona o konkretnej godzinie i zazwyczaj przychodzi w formie gotowej do podania, tj w odpowiednich opakowaniach, dzięki czemu wydawanie posiłków jest szybsze i sprawniejsze.

4. Mniejsza odpowiedzialność – dyrektorzy placówek oświatowych zazwyczaj należą do grupy najbardziej obciążonych wyzwaniami menadżerów. Kuratorium oświaty, rodzice, pertraktacje z nauczycielami. Po cóż do tego jeszcze dokładać odpowiedzialność za stołówkę?

5. Większa różnorodność posiłków – catering dla szkół i przedszkoli codziennie oferuje inny rodzaj posiłków, które wcześniej są przygotowane we współpracy z dietetykami.

Jak zatem wyraźnie widać usługa cateringowa może być dobrym wyborem dla placówki oświatowej. I choć jednostkowa cena wygląda na wyższą, po dokładnej kalkulacji często okazuje się to najatrakcyjniejszą opcją. Polecamy firmę AlmaVerde.

Related posts

Leave a Comment

18 − twelve =