Bierzemy pod lupę dobre restauracje w Krakowie!

Kraków to miasto, które kusi turystów swoją historią, klimatem i licznymi atrakcjami. Posiada też olbrzymie zaplecze gastronomiczne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Można tu delektować się kuchnią regionalną, orientalną i fusion, a wszystko to na wyciągnięcie ręki.

Dbałość o receptury, wysokiej jakości produkty od lokalnych dostawców oraz ogromna gościnność to cechy charakteryzujące lokalną gastronomię. Nie bez powodu Kraków został wybrany Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej 2019.

Dobre restauracje w Krakowie mieszczą się głównie w okolicach Rynku Głównego i Zamku Królewskiego na Wawelu. Dzięki wygodnej lokalizacji łatwo połączymy zwiedzanie miasta z podróżami kulinarnymi. Na tle licznych lokali swoją ciekawą ofertą wyróżniają się te serwujące tradycyjną kuchnię.

Restauracja pod Baranem, zlokalizowana niedaleko zamku, znajduje się w kulinarnym przewodniku Michelin. W menu dominuje tradycyjna kuchnia polska, w tym dania oparte na tradycyjnych, lokalnych przepisach. Wszystkie wykonywane są ze świeżych składników najwyższej jakości. Uwagę przykuwa bogata oferta dań z dziczyzny. Restauracja stara się sprostać wymaganiom swoich klientów, dlatego w menu znajduje się wiele pozycji bezglutenowych. Jednocześnie bardzo dużą wagę przykłada do wyboru i szkolenia swojej obsługi. Dbałość o klientów i jakość podawanych dań składają się na wspaniałą atmosferę i popularność restauracji.

Szara Gęś położona na Rynku Głównym to połączenie tradycyjnej polskiej kuchni z artystyczną, minimalistyczną formą podania. Menu restauracji zmienia się cyklicznie, wraz z porami roku. Wykorzystywane produkty pochodzą od lokalnych, certyfikowanych dostawców. To propozycja dla osób ceniących sobie połączenie nowoczesności z tradycją.

Polecane restauracje w Krakowie zachęcają swoją ciekawą ofertą. W bogatej gastronomii Krakowa każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak szczególnie rozważyć Restaurację pod Baranem, która cieszy się szerokim uznaniem wśród smakoszy z całego kraju. Dla niektórych odwiedzenie tej restauracji, to absolutny obowiązek podczas pobytu w Krakowie.

Related posts

Leave a Comment

2 × 4 =