Co wybrać na ślub i wesele: pałac czy hotel?

Czas ślubu i wesela jest jednym z najpiękniejszych w naszym życiu. Wiele osób decyduje się jeszcze dodatkowo zadbać o wyjątkowość tych chwil poprzez dobór odpowiedniej scenerii. Choć powstaje coraz więcej ośrodków, których przeznaczeniem jest zagwarantowanie idealnego miejsca na ślub, to młodzi ludzie coraz chętniej decydują się na mniej standardowe i droższe rozwiązania – śluby w hotelach czy pałacach.

Wybór pomiędzy pałacem a hotelem to tak naprawdę wybór między dwoma rodzajami imprezy. W przypadku hoteli zazwyczaj decydujemy się na wesele dość nowoczesne, a przy tym eleganckie. W pałacu dla odmiany zorganizujemy przyjęcie bardziej bajkowe i wytworne, a także w starym stylu. Sprawdźmy, jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań.

Wesele w pałacu

Wesele w pałacu sprawdzi się idealnie dla osób, które chcą zorganizować bardziej wytworne przyjęcie w bajkowym stylu. Doskonale będą pasowały tutaj wszelkie ozdoby ze złoceniami oraz w kolorze czerwonym, dlatego na takie dodatki warto się decydować. Dobrze jest również zapoznać się z kolorystyką otoczenia oraz wnętrza, w którym będzie odbywała się zabawa weselna – to także wpływa na ostateczny wygląd samego wesela. Na pewno wesele w pałacu lepiej sprawdzi się dla osób, które robią spore przyjęcie i zapraszają osoby skłonne do rozmaitych poświęceń w imię pary młodej. W takim przypadku można poprosić gości, aby ubrali się w typowo wieczorowym stylu – panowie w smokingi, panie w suknie balowe. Takie stroje da się wypożyczyć, więc nie będzie to dodatkowy, wysoki wydatek. Pałac dobrze jest wynająć na dłużej, np. na cały weekend, aby goście mogli się tutaj zadomowić i przygotować do wesela, szczególnie jeśli przyjeżdżają z daleka.

Jednocześnie wesele w pałacu może okazać się dość kosztowne, zwłaszcza gdy chcemy skorzystać ze wszystkich udogodnień. Mimo tego będzie to dobre miejsce na imprezę weselną dla osób ceniących sobie tradycję. Pałace zwykle dysponują swoimi dorożkami oraz mogą zorganizować wesele plenerowe – a niekiedy pomóc również w organizacji cywilnego ślubu w plenerze.

Wesele w hotelu

Wesele w hotelu może być bardzo eleganckie i często jest wybierane przez pary o bardziej nowoczesnym podejściu. W takim przypadku styl imprezy dobierany jest do wyglądu samego obiektu. Hotele oferują możliwość wynajęcia miejsc noclegowych, a często dysponują również ogrodem, w którym można wystawić częściowo przyjęcie. Dodatkowo mogą również posiadać własne limuzyny, co jest znacznym ułatwieniem dla pary młodej. Jednocześnie impreza jest zazwyczaj nieco tańsza niż w przypadku tej odbywającej się w zabytkowym pałacu.

 

Myślisz o organizacji wesela?

Zobacz Pałac Domaniowski

Related posts