Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Z pewnością zdążyłeś już zaobserwować, że jesteśmy zewsząd bombardowani hasłami „bądź fit!”, „odżywiaj się zdrowo!” oraz „stawiaj na naturalne składniki!”. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie, powinniśmy cieszyć się, że żyjemy w czasach, w których nie tylko jesteśmy zachęcani do zdrowego stylu życia, ale także, że produkty, które sprzyjają naszej aparycji są ogólnodostępne. Nie inaczej jest z kosmetykami naturalnymi. Używa ich coraz więcej osób, ale właściwie dlaczego? W czym są lepsze od tych z drogeryjnej półki? Poniżej postaram się zachęcić Cię do wypróbowania kosmetyków organicznych.

CZYSTA NATURA!

Nie znajdziesz śladów związków chemicznych w naturalnych kosmetykach. Jak sama nazwa wskazuje, istnieją tylko naturalne substancje. Mogą to być: ekstrakty owocowe, zioła i inne rośliny, witaminy, mikroelementy. Wystąpić mogą również rzadko spotykane, ale o cudotwórczym niemal działaniu, składniki, takie jak: kawior, szlam śluzowy, minerały z Morza Martwego, algi (na przykład, maseczka z algami błękitnymi z serii HERBAL CARE).

100% BEZPIECZNIE

Kosmetyki naturalne są bezpieczne i delikatne dla skóry wrażliwej. Nie zatykają porów skóry, nie powodują podrażnień ani reakcji alergicznych. Zanim trafią na półki, są testowane. Poddawane są badaniom dermatologicznym i muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty. Z drugiej strony mogą także uwrażliwić ludzi o bardzo wrażliwej skórze. W końcu zawierają naturalne składniki, które mogą zawierać potencjalne alergeny. Warto mieć to na uwadze.

DLA WSZYSTKICH RODZAJÓW SKÓRY

Kosmetyki naturalne są polecane do wszystkich rodzajów skóry i włosów. Mają wszechstronne zastosowanie, bez względu na to, czy masz jasną skórę, rude włosy, czy jesteś mężczyzną, czy masz 50 lat. Będą działać dobrze dla wszystkich. Największą zaletą jest to, że kosmetyki naturalne mają dobry stosunek ceny do jakości (przykładowo, szampon lniany HERBAL CARE – kosztuje niewiele, a ma ogromną grupę zwolenników). Znajdziesz je również w sklepach ze zdrową żywnością, choć większość produktów jest dostępna, oczywiście, w Internecie. Wśród kosmetyków naturalnych są też takie, które mogą być stosowane przez wegan lub wegetarian. Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. Myślę, że to bardzo ważna informacja dla bojowników o prawa zwierząt.

DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Kosmetyki naturalne mogą być używane przez dorosłych i dzieci. Świetnie sprawdzają się w pielęgnacji i makijażu. Możesz wybierać spośród: masek, balsamów, podkładów, cieni do powiek, kremów. Mają różnorodne formuły: od mgły, przez luźną konsystencję, po gęstą i bogatą. Pomagają usunąć trądzik, wygładzić cellulit, pozbyć się rozstępów lub stworzyć profesjonalny makijaż na każdą okazję.

Related posts

Leave a Comment

five × 5 =