Doskonała agencja rekrutująca pracowników

Istnieją ludzie wszechstronnie uzdolnieni, posiadający niesamowitą wiedzę z wielu tematów a dodatkowo cały czas się kształcącą w tym kierunku i swoim doświadczeniem potrafią zdziałać cuda.

Dodatkowo mają niesamowitą zdolność, do przekonywania ludzi do swoich racji. Nazywa się ich headhunterzy. Zajmują się dziedziną, która w naszym kraju tak naprawdę raczkuje: headhunting, który polega na pozyskiwaniu nowych pracowników, którzy będą o wiele wydajniejsi niż pozostali.

Jak headhunterzy pozyskują nowych ludzi?

Aby pozyskać takiego pracownika headhunter najpierw upatruje swojej ofiary. Kiedy dostrzeże potencjał u swojej ofiary atakuje z zaskoczenia. Zdolności komunikatywne pozwalają mu w pewnym sensie manipulować swoją ofiarą. Jednakże nie możemy zapomnieć, że jest to przecież korzyć obustronna. Headhunter zarabia w ten sposób a nowo pozyskany pracownik przeważnie otrzymuje pensję wyższa niż w ewentualnej poprzedniej pracy. Nie zadowolony może być jedynie pracodawca konkurencji, która straciła wybitnego pracownika. Wiadomo, że główną walutą przetargową są pieniądze, ale bez odpowiednich umiejętności rozmawiania z ludźmi nawet pieniądze nie przyniosą skutku. Ciekawe czy doczekamy się w naszym kraju rozpowszechnienia tej dziedziny działalności.

Agencje rekrutacyjne

Firmę, która zajmuje się głównie pozyskiwaniem nowych pracowników określamy jako agencja rekrutacyjna. Nie każdy może pracować w takim miejscu. Jak sama nazwa wskazuje jest to agencja a agencje to nie mikrofimy, do których spora część osób może się dostać bez większych umiejętności. To poważni ludzie, którzy dokładnie wiedzą co robią i potrafią robić to, co deklarują, że potrafią. Gdyby każdy tak rzetelnie wykonywał swoją pracę, mięlibyśmy cud gospodarczy

Related posts