Hotel Kraków – gdzie warto spędzić noc?

Każdy, kto chociaż raz odwiedził Kraków, pragnie wrócić tam chociaż na weekend. Najwspanialsze wrażenia oferuje oczywiście Stare Miasto, bogate w cenne zabytki i oferujące bogatą bazę gastronomiczną. Dla pragnących w tej okolicy znaleźć w tej okolicy dobry hotel Kraków ma wiele propozycji.

Już 10 minut od dworca kolejowego w stronę Starówki, przy deptaku, zaprasza gości Hotel Floryan mieszczący się w XVI budynku. Zapewnia bezpłatne WiFi i smaczne śniadanie w hotelowej restauracji. Klimatyzowane pokoje mają nowoczesny wystrój. Bardzo blisko stąd do Teatru im. Juliusza Słowackiego, jest to więc dobra opcja dla teatromanów.

Po przeciwnej stronie Starego Miasta, obok Zamku Wawelskiego w imponujących secesyjnych budynkach mieści się Hotel Royal. Wysokie pokoje, umeblowaniem nawiązujące tez do secesji, są klimatyzowane i dźwiękoszczelne, co ma wielkie znaczenie biorąc pod uwagę położenie na trasie do Wawelu. WiFi działa bardzo sprawnie. Bogate śniadanie (także w wersji bezglutenowej) wliczone w cenę noclegu podawane jest w hotelowej kawiarni, na obiad goście zapraszani są do restauracji. Wielkim atutem jest bliskość klimatycznej i wyjątkowej dzielnicy Kazimierz, gdzie znajdziemy ślady bogatej kultury żydowskiej. Z hotelu dojdziemy tam w 5 minut.

Z drugiej strony zamku Królewskiego na Wawelu, nad samym brzegiem Wisły, znajdziemy Hotel pod Wawelem. Mieści się w znacznie nowszym budynku niż dwa poprzednie. Standardowe wyposażenie pokoi dopełniają fototapety ze zdjęciami krakowskich zabytków. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się podziemny parking.

Większość hoteli oferuje naprawdę wysoki poziom usług. WiFi, klimatyzacja, bogate śniadania i pomocna obsługa to już standard. Jeżeli jednak po całodziennym zwiedzaniu nocleg w Krakowie, mieście królów, ma sprawić, że poczujemy się po królewsku potraktowani, wybierzmy Hotel Royal. Komfort pobytu, umeblowanie i nastrój, wspaniałe dania miejscowej kuchni i położenie – to wszystko sprawia, że jest godzien swojej nazwy royal to w końcu królewski.

Related posts

Leave a Comment

four × four =