Jak dbać o suche włosy?

Wiele osób posiada suche, kruche i pozbawione blasku włosy. Nie wyglądają one dobrze ani my się w nich komfortowo nie czujemy, ponieważ suche włosy są sztywne i szorstkie. Co przesusza nasze włosy?

Intensywne słońce przesusza włosy
Intensywne słońce przesusza włosy

Jedną z rzeczy, na które są wystawiane nasze włosy to niekorzystne warunki atmosferyczne. Latem jest to duża ilość promieni słonecznych. Zimą natomiast spotyka nas śnieg, wiatr oraz zimne powietrze. Są to czynniki, których nie jesteśmy w stanie ominąć.

Czasem nasze włosy ulegają wysuszeniu poprzez nieodpowiednie dobranie szamponu. Jeśli dostrzeżemy, że nasze włosy są suche warto sięgnąć po szampon do włosów suchych. Zadba on w odpowiedni sposób o kondycję i wygląd naszych włosów.

Pamiętajmy, że prawie zawsze włosy zniszczone są suche, natomiast włosy suche nie zawsze są zniszczone. Przykładem są osoby posiadające kręcone włosy, które z natury są bardziej suche. Aby jednak piękne loki i fale na głowie nie były zniszczone, należy odpowiednio dobrać kosmetyki do naszych włosów. Niezwykle pomocny może okazać się szampon do włosów suchych.

Wiele osób, które nie mają kręconych włosów również ma problem ze suchymi włosami. Z jakiego powodu? Czasem może być to nieodpowiednia dieta oraz mała ilość spożywanych płynów. Dlatego aby mieć piękne włosy musimy się odpowiednio odżywiać. Warto jeść dużo warzyw i owoców. Niezbędne jest również wystrzeganie się niezdrowych przekąsek takich jak, chipsy, słodycze itp.

Inną rzeczą, która może przesuszyć nasze włosy jest temperatura. Mamy z nią styczność używając prostownicy, lokówki, suszarki, czy też karbownicy. Ciężko może być nam z nich zrezygnować i jak się okazuje, nie jest to wcale konieczne. Musimy jedynie odpowiednio korzystać z tych cudów techniki i odpowiednio dbać o nasze włosy. Korzystając z prostownicy warto zmniejszyć temperaturę płytek. Natomiast susząc nasze włosy starajmy się to robić zimnym powietrzem, co zamknie łuski i ochroni nasze włosy. W wypadku korzystania z tych urządzeń niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, która nawilży nasze włosy. Taką pielęgnacją, gdy dostrzeżemy objawy suchości włosów powinien być szampon do włosów suchych.

Podsumowując niezależnie z czego wynika nasza suchość włosów warto mieć i używać szampon do włosów suchych (np. RADICAL Szampon odbudowujący suche włosy)

Related posts