Jak postępować by zostać fizjoterapeutą?

Mówiąc o fizjoterapii warto wiedzieć że jest to samodzielny zawód medyczny. Należy jednak pamiętać o tym, że aby móc zostać samodzielnym fizjoterapeutą należy skończyć studia wyższe na kierunku fizjoterapia. Co prawda, niedawno takiej usługi mógł świadczyć dosłownie każdy, nawet nie posiadający stosownej wiedzy, to jednak na dzień dzisiejszy zgodnie z odpowiednimi uregulowaniami prawnymi, aby pracować jako fizjoterapeuta należy mieć kierunkowe wykształcenie.

Kto może zostać fizjoterapeutą?

W zawodzie fizjoterapeuty, zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi od dnia 26 października 2015 roku pracować może osoba która:

  • nie ma w żaden sposób ograniczonej zdolności do czynności prawnych,
  • cieszy się na tyle dobrym zdrowiem, że nie będzie miała problemów wykonywanie zadań należących do fizjoterapeuty,
  • zarówno w swoim życiu prywatnym jak i zawodowym wykazuje się nienaganną postawą etyczną,
  • jest w stanie odpowiednio udokumentować swoje kwalifikacje zawodowe.

Kursy dla fizjoterapeutów

Oczywiście raz zdobyto wykształcenie wcale nie oznacza, że dana osoba będzie w stanie bardzo dobrze wykonywać wszystkie obowiązki należące do fizjoterapeuty. Dlatego też osoby pracujące w tych zawodach powinny co jakiś czas inwestować w kursy doszkalające, które nie tylko pogłębią, ale również zaktualizują w posiadaniu przez nich wiedzę oraz umiejętności. W przypadku fizjoterapeutów za rodzaje samokształcenia można uznać:

  • udział w kursach i szkoleniach organizowanych przez towarzystwa naukowe, stowarzyszenie zawodowe czy samorządy zawodowe,
  • udział w warsztatach szkoleniowych organizowanych przez pracodawców,
  • uczestnictwo w internetowych programach edukacyjnych,
  • przygotowanie rozprawy doktorskiej bądź habilitacyjnej.
  • Możliwości samokształcenia się dla fizjoterapeutów jest naprawdę wiele, A te przytoczone powyżej stanowił jedynie przykład.

W jakie kursy dla fizjoterapeutów warto inwestować?

Możliwości uczestnictwa w kursach fizjoterapeuci mają bardzo dużo. Jednak największym uznaniem wśród nich cieszą się kursy typu PNF, NDT czy Bobath. Niezależnie jednak od typu wybranego kursu, zawsze warto zwracać uwagę na to, czy jest on prowadzony przez certyfikowany jednostki, a ukończenie takich szkoleń uznawany jest przez większość pracodawców, zatrudniających u siebie fizjoterapeutów.

Topschool-pnf.pl

Related posts

Leave a Comment

four × 5 =