Jak walczyć z przesileniem wiosennym?

Okres po zimowy zazwyczaj kojarzy się z dłuższymi momentami na świeżym powietrzu- więcej słońca oraz wyższa temperatura często przyczyniają się do poprawienia naszego samopoczucia. Jednak wyjście z przesilenia wiosennego niekiedy wiąże się z długotrwałym przyzwyczajaniem organizmu do innego trybu życia, co nie zawsze jest takie łatwe. W jaki sposób można sobie pomóc?

Co warto wiedzieć na początku?

Aby rozpocząć jakąkolwiek terapię suplementacyjną, należy wiedzieć o kilku zasadach, których należy przestrzegać. Po pierwsze witaminy nie działają od razu. Na okres wiosenny powinniśmy przygotować się znacznie wcześniej. Proces wchłaniania witamin jest powolny, dlatego nie można liczyć na natychmiastowe rezultaty. Po drugie stosuj się do zalecanych dawek. Przekroczenie zalecanych porcji, nawet w przypadku witamin może skutkować niechcianymi komplikacjami.

Witaminy – pierwsze, co powinieneś zastosować

Witaminy są grupą związków chemicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Każda ma inne zadanie w organizmie, dlatego w czasie walki z przesileniem wiosennym warto zastosować kilka z nich.

Najlepszymi będą:

  • witamina C – przede wszystkim poprawia odporność organizmu oraz ogólne samopoczucie, poprawia apetyt oraz wspomaga układ krwionośny,
  • witamina D – zapobiega rozwojowi chorób układu krążenia, poprawia samopoczucie co może przełożyć się na zapobieganie depresji oraz stanów otępienia, wspomaga spalanie tłuszczu, może zapobiegać nadciśnieniu oraz chorobom serca.

W sklepie internetowym Laventi możesz znaleźć te dwa oraz inne suplementy diety, takie jak np. ashwagandha. Głównymi zaletami tego suplementu są: poprawienie funkcjonowania układu nerwowego, poprawa pamięci, uspokojenie organizmu, zredukowanie stresu przez co zwiększenie jakości snu.

Dodatkowe rady

Podczas trwania przesilenia letniego nie powinieneś się przepracowywać. Warto zacząć spożywać więcej soków owocowych, rozpocząć ćwiczenia na świeżym powietrzu, a także zażywać odpowiednią dawkę snu – około 8h.

Okres wczesnej wiosny może być ciężki w związku z kwestiami adaptacyjnymi organizmu. Przestrzegaj powyższych zasad oraz suplementacji, a na pewno będziesz świetnie funkcjonował.

Related posts

Leave a Comment

fourteen + ten =