Masaż nie tylko dla odprężenia

Przebywanie w pozycji siedzącej przez wiele godzin dziennie, stres w pracy, niezadowolenie z wyglądu cery, ogólne spięcie mięśni organizmu – jeśli choć jedna z tych rzeczy dotyczy Ciebie, idealnym rozwiązaniem jest zapisanie się na masaż tajski klasyczny.

Masaż tajski jest masażem tradycyjnym, który łączy w sobie jogę, refleksologię (czyli masaż stóp) i akupresurę. Masuje się całe ciało, które wcześniej układa się w wybrane pozycje zaczerpnięte z jogi pasywnej, statycznej – leżenie na plecach na giętkim materacu, leżenie na boku czy siedzenie po turecku. Ważne jest, by osoba masowana była ubrana w luźne, wygodne ubranie, które nie będzie krępować jej kończyn. Często na czas masażu włączana jest także muzyka relaksacyjna w tle.

Każdy rodzaj masażu tajskiego wpływa korzystnie na coś innego w naszym organizmie. Masaż olejkami ma za zadanie przede wszystkim zniwelować stres (poprzez rytmiczne wykonywanie ruchów), stymulować pory skórne w celu przyspieszenia procesu wydalania nadmiaru wody z ciała (co dodaje skórze jędrności – niczym zabieg pielęgnacyjny) oraz usuwać toksyny. Ponadto, liczą się też właściwości konkretnych olejków używanych do aromaterapeutycznego masażu – lawendowy pomoże w walce z bezsennością, olejek z zielonej herbaty pobudzi i doda witalności, a olejek z jodły syberyjskiej zaopiekuje się obolałymi i zmęczonymi mięśniami. Masaż stóp (czyli tzw. refleksologia) skupia się na usunięciu uczucia ,,ciężkich nóg”, ale ma też pozytywny wpływ na procesy trawienne, centralny system nerwowy i hormonalny oraz na gruczoły limfatyczne. Każda osoba pracująca w pozycji siedzącej czy stojącej z pewnością doceni ulgę dla nóg płynącą z masażu tajskiego.

Bez znaczenia, czy jest się osobą młodą i zdrową, czy w dojrzałym wieku, z pewnymi problemami zdrowotnymi, masaż tajski wpłynie pozytywnie na jakość życia osoby, która zdecyduje się na takowy pójść. Z salonu masażu wyjdzie się zrelaksowanym, odprężonym, z nowymi siłami do stawiania czoła życiu codziennemu oraz z wyraźnie odżywioną skórą.

Tajski masaż w Krakowie

Related posts