Mydlniki – zamieszkaj w miejscu z historią

Mydlniki do niedawna były zupełnie pomijaną przez deweloperów częścią Krakowa, należącą do dzielnicy VI – Bronowic. Mydlniki mają długą historię, bowiem pamiętają Władysława Łokietka, który na ich terenie rozkazał wybudować Młynówkę Królewską – sztuczny kanał, będący teraz swego rodzaju zabytkiem.

Kanał (jaz) spiętrzał wodę w Rudawie, dzięki czemu cały system wodny poza ówczesnym Krakowem zaopatrywał w wodę fosy obronne (na terenie dzisiejszych Plant), Stare Miasto (okolice ul. Krupniczej i Łobzowskiej) a także okoliczne wsie i stawy hodowlane.

Dziś po kanale nie został nawet ślad. Na jego miejscu powstał deptak liczący ok. 5 km długości. W tych dość malowniczych okolicach powstają nowe mieszkania Mydlniki. Coraz więcej Krakowian ucieka z głównych części miasta w spokojniejsze okolice. Spokój i bezpieczeństwo gwarantuje sąsiedztwo Lasu Zabierzowskiego i Jurajskiego Parku Narodowego. Budynki często są ogrodzone i chronione bramą na pilota, dzięki czemu nie musimy bać się podejrzanego towarzystwa.

Mydlniki oferują też dogodne połączenia komunikacyjne – doskonały dojazd do autostrady A4, połączenia komunikacji miejskiej oraz odległość 5 km do Ikei oraz 8,5 km do centrum miasta (Galerii Krakowskiej) – taki dystans jest do pokonania nawet na rowerze. Najczęściej metraż mieszkań jest obliczany na 2-4 osoby, liczy od 30-70 metrów kwadratowych, ich zabudowa jest niska. Mieszkania są wykończone już „pod klucz”, a cały budynek jest ocieplony i często posiada monitoring z myślą o naszym bezpieczeństwie. Od oddania kluczy w nasze ręce dzieli nas średnio 180 – 300 tys. złotych w zależności od powierzchni, poziomu skomunikowania ze sklepami, urzędami i instytucjami oraz wykończenia lokalu.

Related posts