Nie czekaj na lato – ujędrnianie ciała jesienią i zimą

W sezonie jesiennym i zimowym nierzadko zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji ciała. Tymczasem warto poświęcić choćby kilka minut dziennie na drobne zabiegi kosmetyczne, które stosowane systematycznie, z pewnością przyniosą zadowalające efekty. Warto więc pomyśleć o ujędrnieniu i nawilżeniu swojego ciała jak najszybciej, by wiosną obyć się bez żadnych niemiłych niespodzianek.

Kosmetyki do stosowania zimą

Warto pamiętać, że zima to dość trudny okres dla naszej skóry, między innymi ze względu na: chłód, wiatr oraz niekiedy suche powietrze. Dlatego też dobrze zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki, dostosowane do panującej pory roku. Warto w tym celu obserwować stan i reakcje swojej cery na stosowane nowości, gdyż może się jednak okazać, że preparaty sprawdzone od lat będą jej lepiej służyły niż wybrane nowości. Ważne, aby kosmetyki używane w sezonie zimowym zawierały w swym składzie na przykład: aloes, alantoinę (które mają za zadanie łagodzić powstałe podrażnienia), kwas hialuronowy, glicerynę (odpowiadające z utrzymanie wody w organizmie), a także antyoksydanty w postaci witaminy E, wyciągu z zielonej herbaty czy też olejku arganowego.

Wybór balsamu i musu do ciała

Domową pielęgnację ciała warto rozpocząć od codziennego nakładania odpowiedniego balsamu. Na rynku dostępne są między innymi: antycellulitowe, wyszczuplające, a także ujędrniające balsamy do ciała, a każdy rodzaj ma nieco inne właściwości. Ważne więc, by wiedzieć, czego oczekujemy od danego produktu. Ponadto dobrze również zdecydować się na mus do ciała. To kosmetyk, który doskonale nawilży skórę, dostarczając jej wielu potrzebnych składników. Z tego powodu należy więc dokładnie czytać składy na opakowaniach danych specyfików i wybierać produkty naturalne.

BODY ROLLER AKTYWNY KONCENTRAT ANTYCELLULITOWO – WYSZCZUPLAJĄCY DO ZABIEGÓW MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ
BODY ROLLER AKTYWNY KONCENTRAT ANTYCELLULITOWO – WYSZCZUPLAJĄCY DO ZABIEGÓW MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ

Zabiegi ujędrniające

Zima jest także idealnym czasem na regularne wykonywanie zabiegów złuszczających przy udziale kwasów, lasera czy też w mechanicznej postaci. Warto z tym jednak uważać, by ostatecznie nie przesuszyć skóry. W tym celu dobrze sięgnąć po profesjonalne urządzenie do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, jakim jest na przykład body roller, zapewniający zwiększoną intensywność absorpcji oraz indukcji kolagenu. Warto więc o siebie zadbać przy pomocy sprawdzonych i specjalistycznych środków.

 

Farmonaprofessional.pl

Related posts