Nowy rok szkolny rozpoczęty. Czas na pierwsze wycieczki

Początek roku szkolnego to czas, gdy wiele placówek edukacyjnych organizuje swoim uczniom i podopiecznym różnego rodzaju wyjazdy. Wspólne wycieczki sprzyjają integracji. Są też okazją do przedłużenia wakacyjnego nastroju i zdobycia wiedzy poza murami szkoły. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę oferującą wynajem autokaru, by wspólny wyjazd nie zamienił się w katastrofę?

Bezpieczeństwo

Podstawową rzeczą, jaką trzeba wziąć pod uwagę przeglądając oferty zawierające wynajem autokaru jest bezpieczeństwo pasażerów. Każdy fotel powinien być wyposażony w pasy bezpieczeństwa, kierowca musi legitymować się odpowiednimi uprawnieniami, a firma wynajmująca autobus musi mieć licencję na przewóz osób. Duży wpływ na bezpieczeństwo podróżnych ma stan techniczny pojazdu, którym grupa ma wyruszyć w drogę. Warto poprosić przewoźnika o wgląd do dokumentów potwierdzających, że dany autokar jest dopuszczony do ruchu.

Komfort podróży

Wybierając autobus dobrze jest wziąć pod uwagę komfort, w jakim będą podróżować uczestnicy wyjazdu. Nie bez znaczenia jest tu czas podróży. Na długie odcinki przydadzą się fotele, które mają możliwość regulacji oparcia i siedziska odpowiednio do potrzeb danej osoby. Planując wyjazd, w którym wezmą udział młodsze dzieci, warto wziąć pod uwagę fakt, że długa podróż je znudzi. Dobrym rozwiązaniem będzie więc autokar z monitorami, na których można wyświetlić film. Dużą wygodą będzie też toaleta, w jaką wyposażane są autokary.

Tyle miejsc, ilu pasażerów

Środek transportu należy dobrać odpowiednio do liczby osób, które wezmą udział w wycieczce. Jeśli jest to kilkuosobowa grupa, wynajem autokaru będzie nieopłacalne. Zdecydowanie lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie bus. Przeglądając oferty firm proponujących wynajem busa trzeba uwzględnić komfort podróży i bezpieczeństwo pasażerów. Dobrze jest zasięgnąć opinii dotychczasowych klientów danej firmy przewozowej. Warto zapytać ich m.in. o otwartość kierowcy na potrzeby pasażerów i dopasowanie do nich przystanków i przerw w podróży. Jest to szczególnie ważne, jeśli na pokładzie pojazdu znajdują się dzieci.

ComfortClass - Wynajem autokarów, autobusów i busów

Related posts

Leave a Comment

nine − six =