Okolice Krakowa – 5 miejsc wartych zobaczenia

Kraków ma bardzo dużo do zaoferowania. W końcu jest to jedno z najpiękniejszych polskich miast, które dodatkowo posiada długą i ciekawą historię. Nie wszyscy wiedzą jednak, że także same okolice miasta są bardzo interesujące i z całą pewnością warto udać się tam na przynajmniej weekendowy odpoczynek.

Co warto zobaczyć w okolicach Krakowa?

Na pewno najważniejszym punktem wycieczki jest zorganizowanie odpowiedniego transportu. Dobrze zorganizowany przewóz osób to klucz do dobrej organizacji. To dlatego już wcześniej warto zaplanować transport osób oraz wynajem busa z jednej ze znanych firm.

Jeśli chodzi jednak o same atrakcje w okolicach Krakowa, to można wymienić ich przynajmniej kilka!

Jedną z ważniejszych jest Ojców i cała Dolina Prądnika. Jest to przepiękny teren w sam raz na długie spacery. To dlatego przypadnie do gustu fanom aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Kolejnym miejscem, które koniecznie musi znaleźć się na liście, jest Tyniec, który może poszczycić się zabytkowym Opactwem Benedyktynów, które dodatkowo umiejscowione jest w doskonałej lokalizacji.

Z Krakowa już blisko do Wieliczki, a przecież jest to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia dla każdego, kto znajdzie się na południu Polski. Znana jest przede wszystkim ze wpisanej na listę UNESCO kopalni soli, która każdego roku odwiedzana jest przez licznych turystów z całej Europy.

Jednym z czołowych punktów wycieczek w okolice Krakowa jest także Kalwaria Zebrzydowska. Jest to miejsce, do którego najczęściej przybywają pielgrzymi.

Tym, którzy pragną odrobiny spokoju i wytchnienia, poleca się wybranie do Krzeszowic, czyli znanego nawet poza granicami Polski, uzdrowiska. Znane jest głównie z leczniczych wód mineralnych siarczanowo- wapiennych, które bardzo pozytywnie wpływają na zdrowie oraz ogólne samopoczucie.

Okolice Krakowa zawsze cieszyły się dużą popularnością, głównie ze względu na malownicze położenie oraz dużą ilość mniejszych miasteczek w okolicy, z czego każde z nich ma coś ciekawego do zaoferowania.

ComfortClass - Wynajem autokarów, autobusów i busów

Related posts

Leave a Comment

four × one =