Plaża, palmy – full wypas. Wyjedź na Kubę!

Jesień jest doskonałym czasem na odbywanie egzotycznych wycieczek do innych krajów, w których jest ciepło, pięknie i tropikalnie. Wspaniałą ofertą będzie na przykład wycieczka na Kubę, czyli na wyspę jak wulkan gorącą. Kuba większości z nas kojarzy się z całkowicie egzotyczny miejscem, które tętni latynoską muzyką, tańcem, zapachami cygar i smakiem rumu. Są to najbardziej charakterystyczne elementy kultury te wyspy, które znają Europejczycy. Jednak Kuba jest krajem o wiele bogatszej kulturze i o wiele szerszej ofercie turystycznej. Należy przede wszystkim podkreślić, że jest to największa wyspa na Karaibach, a plaże kubańskie są niepowtarzalnie piękne.

Złoty piasek ciągnie się kilometrami wzdłuż wybrzeża turkusowego morza. Dla amatorów odpoczynku w pięknych miejscach dostępnych jest wiele luksusowych hoteli z prywatnymi plażami. W ciągu dnia możemy się wylegiwać na słońcu, albo pod palmami na wspaniałych plażach i zażywać relaksujących kąpieli w morzu, czy spędzać czas nieco aktywniej na przykład nurkując. Wieczorami natomiast możemy dać się porwać gorącym rytmom kubańskiej salsy, która rozbrzmiewa w okolicznych klubach. Amatorów innych wrażeń, wczasy na Kubie może zainteresować pod względem możliwości zwiedzania wspaniałych miejsc. Warta odwiedzenia jest stolica kraju, Hawana, wraz z jej niesamowitą starówką pochodzącą z czasów konkwistadorów z XVI wieku.

Równie ciekawa jest nowa część miasta, ze słynnym Muzeum Rewolucji i dzielnicami, które ukazują ciągłą żywotność systemu komunistycznego w tym kraju. Kolejnym obowiązkowym punktem podczas wycieczki na Kubę jest odwiedzenie Trynidadu, miasta kolonialnego, które w całości jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze warto odwiedzić ciekawe parki narodowe, farmy krokodyli, zrekonstruowane wioski indiańskie, czy nawet fabryki cygar z degustacją i wiele innych niesamowitych miejsc. Bez wątpienia wycieczka na Kubę może być bardzo różnorodna i ciekawa, dlatego zadowoli tak naprawdę każdego, bez względu na preferencje dotyczące spędzania urlopu.

Related posts

Leave a Comment

19 − 12 =