Pozbywanie się łupieżu – najlepsze porady od eksperta

Łupież to nieprzyjemna dolegliwość, która bywa prawdziwym utrapieniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Nie wpływa korzystnie na estetykę i wygląd, warto również pamiętać, że jest to oznaka stanu chorobowego skóry głowy, której nie można lekceważyć. Co robić, by pozbyć się tego problemu?

Czy dieta ma znaczenie?

Pierwszą sprawą, od której bez wątpienia warto zacząć, jest zmiana sposobu odżywiania. Dieta ma przecież duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Podstawową kwestią jest picie ok. 2 litrów wody niegazowanej dziennie. Brak odpowiedniego nawadniania może być jedną z głównych przyczyn łupieżu. Dobrze jest również wyłączyć z diety wszelkie produkty, zawierające dużą ilość tłuszczów, natomiast zwiększyć ilość spożywanych owoców i warzyw, które dostarczają solidną dawkę niezbędnych witamin i zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Z pewnością warto pomyśleć także o zmianie stylu życia – zdarza się, że przyczyną łupieżu jest stres i zmęczenie.

Odżywka-wcierka z wyciągiem z bursztynu do skóry głowy i włosów zniszczonych
Odżywka-wcierka z wyciągiem z bursztynu do skóry głowy i włosów zniszczonych

Higiena i pielęgnacja aby pozbyć się łupieżu

W pozbywaniu się łupieżu najważniejszą rolę odgrywa jednak odpowiednia higiena i pielęgnacja. Głowę należy myć często, stosując delikatny szampon do włosów – najlepiej wybierać produkty naturalne, pozbawione parabenów, czyli konserwantów, które dodatkowo wysuszają skórę. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie na jakiś czas z pianek czy lakierów. Bardzo wiele osób pozbyło się problemu łupieżu, stosując jedynie odpowiedni szampon przeciwłupieżowy, który działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Tu także należy zdecydować się na wersję ekologiczną, pozbawioną zbędnej chemii. Równie dobrze sprawdzić się może wcierka, która dzięki ekstraktom ziołowym odżywia włosy,wzmacnia je, a dodatkowo – podczas nakładania – pobudza krążenie skóry głowy i oczyszcza ją. Co ważne, ceny tego typu produktów nie są wygórowane. Dla przykładu, popularna wcierka Jantar z bursztynem to koszt rzędu 8 zł za 100 ml.

Pozbycie się łupieżu nie zawsze bywa jednak proste. Jeśli wszystkie dostępne sposoby zawiodą, konieczna jest wizyta u dermatologa. Łuszczenie naskórka głowy to dolegliwość, która wymaga wyleczenia.

Related posts