Przystanek Kraków

W dzisiejszych czasach wszyscy spędzają większość swojego wolnego czasu przed monitorami, serfując w necie, czatując ze znajomymi, grając w różnorodne gry komputerowe, albo siedząc przed telewizorem. Ale czy ktoś zastanawiał się kiedyś jak może to wpłynąć na jego życie i zdrowie?

Spędzając bez przerwy kilka godzin dziennie przed ekranem nasz wzrok znacznie się pogorszy. Z powodu braku ruchu nasze mięśnie będą zastane i po jakimkolwiek wysiłku fizycznym będziemy cali obolali. Ucierpi też na tym strasznie nasz kręgosłup. Często po tak spędzonym dniu nie mamy odpowiedzi na pytanie „Co pożytecznego dziś zrobiłeś/aś?”. Bardzo prostym rozwiązaniem na ten problem jest wyjście z domu, na świeże powietrze, z rodziną, chłopakiem/ dziewczyną, przyjaciółmi, a nawet samemu. Nie wiesz co można by zwiedzić w tak krótkim czasie jak weekend? Odpowiedzią na Twoje pytanie jest Kraków, w którym jest wiele pięknych miejsc do odwiedzenia.

Jeśli wybierasz się na kilka dni do Krakowa w celach turystycznych, warto ulokować się w hotelu który jest blisko centrum. Takim hotelem który mogę z całą pewnością polecić jest Hotel Royal ulokowany na ul. św. Gertrudy, kilka kroków od Wawelu i parę minut na nogach od rynku.

W Krakowie znajduje się wiele zabytków takich jak w/w Wawel, Barbakan, Kościół Mariacki, czy Brama Floriańska. Ale jeżeli nie kręci cię zwiedzanie zabytków, a chcesz miło spędzić czas na świeżym powietrzu możesz odwiedzić liczne parki np. Park Jordana, czy krakowskie Planty. Warto odwiedzić Krakowskie zoo, w którym zobaczysz przeróżne gatunki zwierząt.

Gdy już pozwiedzasz miasto i postanowisz pod osłoną nocy dobrze się zabawić, wyskakując z przyjaciółmi na miasto, znajdziesz ogromną liczbę pubów, restauracji i klubów. W samym centrum Krakowa jest ich cała masa, więc bez obaw będziecie mieli gdzie się bawić aż do białego rana…

Related posts