Różne sposoby na zadbanie o swoje stopy

Wygląd i kondycja naszych stóp może się wydawać rzeczą drugorzędną, jednak gdy przychodzi lato, a na naszych stopach coraz częściej goszczą sandały, dużo osób zaczyna lekko panikować.

Przez wszystkie miesiące, gdy trzeba było nosić kozaki czy adidasy, pięty i paznokcie zdążyły zacząć żyć własnym życiem. Oczywiście da się temu zaradzić w kilku łatwych krokach, jednak jeszcze lepiej będzie, gdy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne będą wykonywane regularnie przez cały rok. Nie zawsze są do tego potrzebne specjalne, profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp, często równie dobre okazują się domowe sposoby.

Kosmetyki do stóp

Pielęgnacja stóp - Farmonaprofessional.plTwarde i zrogowaciałe stopy? Pękające piety? Sucha skóra? Na rynku można znaleźć wiele kremów, które potrafią skutecznie temu przeciwdziałać. Nawilżają one i zmiękczają skórę. Dzięki regularnemu stosowaniu nasze stopy będą znowu piękne i bez wstydu będzie można ubrać wycięte buty. Gdy ktoś zmaga się dodatkowo z nadmierną potliwością stóp, warto wyposażyć się w preparaty i dezodoranty, które potrafią temu zapobiec.

Maski do stóp

Pielęgnacja stóp nie wymaga przeważnie zbyt dużych kosztów finansowych. Różnego rodzaju maski, peelingi czy skarpetki złuszczające kosztują zazwyczaj od kilku do kilkunastu złotych. Jest to jednak oczywiście warte swojej ceny. Szczególnie polecane są kuracje na noc, ponieważ w tym czasie nasze stopy całkowicie odpoczywają. Wiele kobiet jest zbyt zabieganych w ciągu dnia, żeby móc sobie na to pozwolić.

Domowe sposoby na pielęgnacje stóp

Najlepszym sposobem są domowe kąpiele. W praktycznie każdym domu znajdują się takie produkty jak mleko, oliwa i cytryna. W okresie zimowym są one praktycznie nieodłącznym elementem, ponieważ są cudownym lekarstwem na przeziębienia. Składniki te działają również leczniczo na zniszczoną skórę naszych stóp. Na problemy z poceniem stóp dobre jest moczenie ich w wywarze z szałwii, rumianku czy czarnej herbaty. Można również samodzielnie wykonać peeling. Popularne domowe peelingi to peeling z brązowego cukru i peeling z soli morskiej.

Farmonaprofessional.pl

 

Regeneracja w 30 dni. Czy to możliwe?

Chcesz się dowiedzieć jak w 30 dni zregenerować skórę na swoich stopach? Zapoznaj się z poradnikiem naszej koleżanki Klaudii, która na co dzień zajmuje się profesjonalnym doradztwem w jednej z największych drogerii internetowych.

Pielęgnacja stóp – jak w 30 dni doprowadzić je do stanu idealnego?

Related posts