Śluby w pałacach i dworkach coraz bardziej popularne

Ślub to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że tak dużą wagę państwo młodzi przywiązują do przygotowań. Wśród wyboru stroju, orkiestry czy zaproszeń, częstym problemem jest także znalezienie odpowiedniej sali na wesele. W ostatnich latach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się pod tym względem pałace, dworki oraz inne przestrzenie zabytkowe.

Ślub w pałacy – dlaczego warto?

Dlaczego tak wiele par decyduje się na ślub w pałacu lub dworku, mimo iż często koszty wynajmu sali w restauracji są o wiele niższe? Przede wszystkim chodzi tu o niepowtarzalny, magiczny klimat, który zapewnia pałacyk lub dworek. W takim miejscu ślub czy wesele naprawdę wyglądać mogą jak z bajki. Jest to również przestrzeń wymarzona na zdjęcia. Poza tym warto także dodać, że niejednokrotnie tego typu miejsca są profesjonalnie przygotowane na urządzanie wesel, dlatego często obsługa jest w nich o wiele bardziej profesjonalna niż w zwykłych restauracjach czy domach weselnych.

(Zobacz także: CO WYBRAĆ NA ŚLUB I WESELE: PAŁAC CZY HOTEL?)

Dla kogo ślub w pałacu?

Ślub w pałacu z pewnością zachwyci zarówno niejedną parę młodą, jak również weselnych gości. Trzeba jednak dodać, że jak wszystkie inne rozwiązania, także i to ma swoje plusy i minusy. Na ślub w pałacu powinny zdecydować się zwłaszcza pary, które marzą o weselu na najwyższym poziomie i wyjątkowo ekskluzywnej oprawie. Pałac nie będzie natomiast odpowiednią przestrzenią na przykład na wesele w wiejskim, domowym klimacie. Warto także wspomnieć, że nie jest to rozwiązanie dla par, które w kwestii doboru sali poszukują oszczędności. Tu liczyć trzeba się zastanowić poniesieniem wyższych kosztów.

(Zobacz także: PAŁAC – CZY TO DOBRE MIEJSCE NA WESELE?)

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca?

Obecnie w kraju mamy dostęp do olbrzymiej liczby dworków i pałaców, które organizują przyjęcia weselne. (np. Pałac Domaniowski). Prócz ceny, bliskiej lokalizacji i samego wyglądu miejsca, warto zwrócić uwagę także na szereg innych elementów. Przede wszystkim dobrze jest zorientować się czy na miejscu zapewnione są pokoje dla gości weselnych oraz jak dany obiekt organizuje kwestię wyżywienia. Dobrze jest również zorientować się w sprawie wystroju sali oraz dowiedzieć się, czy jest ona wyposażona na przykład w klimatyzację. Zdarza się bowiem, że część zabytkowych obiektów jej nie posiada.

Related posts