Sól do kąpieli, czyli przepis na relaksującą kąpiel

Żyjemy w zabieganym świecie, każdy gdzieś się spieszy i na dobrą sprawę nie potrafimy odpoczywać. Multizadaniowość jest w modzie, im bardziej jesteśmy zajęci, tym lepiej odbiera nas społeczeństwo, lecz jakie to ma konsekwencje dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Okazuje się, że ogromne.

Bycie w ciągłym ruchu, pośpiech, nerwowość i stres muszą odbić się na nas negatywnie. Pracujemy na najwyższych obrotach, a niejednokrotnie po przyjściu do domu, rzucamy się w wir kolejnych obowiązków. Szkodzi to nam i naszym bliskim, jednak nie jest łatwo przestawić się na właściwe tory i nauczyć (właśnie tak, bo relaksu trzeba się nauczyć) się relaksować. Możemy jednak dojść do tego stopniowo, na przykład poprzez kąpiel.

Sprawdź: TUTTI FRUTTI Liczi i Rambutan aromatyczna sól do kąpieli 600 g

Kąpiel z dodatkiem soli nie tylko relaksuje i odpręża, ale także może korzystnie wpływać na nasze zdrowie, skórę i samopoczucie. Sól do kąpieli ma właściwości kojące, łagodzące i detoksykacyjne, są też świetnym sposobem na walkę z problemami skórnymi takimi, jak trądzik lub łuszczyca.

Sól do kąpieli może występować w kilku formach, najpopularniejsza to kryształki, ale dostępna jest także sól w formie proszku czy płatków. Wszystko zależy od naszych preferencji. Spotkamy się także z paroma rodzajami soli w zależności od zapotrzebowania. Najczęściej spotykane są mineralne sole zapachowe, jednak jest to tania opcja i poza ładnym zapachem nie wniesie nic wartościowego do naszej kąpieli. Jeżeli zależy nam na kąpielowej bombie witaminowej, warto zainwestować w sole morskie, sole kąpielowe i kryształki. Zagwarantują nam one bogactwo minerałów i składników odżywczych, które cudownie wpłyną na naszą skórę.

Sprawdź: AROMATERAPIA MAGIC SPA Sól do kapieli Sosnowe Orzeźwienie 570g

Za pomocą soli do kąpieli można zafundować sobie relaksacyjne SPA w domowych warunkach, a bogaty wybór zapachów i form soli pozwala na eksperymentowanie i szukanie najlepszej dla siebie opcji. Sól do kąpieli można także wykorzystać pod prysznicem jako peeling. Wystarczy tylko wymieszać ją z odrobiną olejku pielęgnacyjnego lub oliwki dla dzieci, a następnie spłukać. Nasza skóra będzie dzięki temu wygładzona i pobudzona.

Related posts

Leave a Comment

two × two =