Spotkajmy się w Tradycyji

Jeśli pragniemy wybrać się w kulinarną podróż do Włoch, a jednocześnie wierni jesteśmy najlepszym tradycjom kuchni staropolskiej, to jest takie miejsce, które spełni nasze oczekiwania – a jest nim restauracja Tradycyja. To niezwykłe miejsce znajduje się w samym centrum Krakowa, a mianowicie w jednej ze starych kamienic przy Rynku Głównym.

Już sama lokalizacja jest znacząca i zobowiązująca, trzeba bowiem wiedzieć, że kamienica, w której mieści się restauracja Tradycyja była kiedyś własnością Włocha, Hieronima Pinocciego, który był w XVII wieku burmistrzem Krakowa. Jak widać, już sama historia postanowiła połączyć ze sobą te dwa kraje i sprawić, by ten związek przetrwał do dziś. Zatem restauracja Tradycja kontynuuje historię, dlatego w menu znajdziemy zarówno potrawy staropolskie jak i tradycyjne dania włoskie.

Takie połączenie dla wielu wydawałoby się ryzykowne, jednak szefowie kuchni zadbali o to, by potrawy by dobrać potrawy w idealną, harmonijną całość. Często bowiem zdarza się, że kuchnia włoska i polska mają ze sobą wiele wspólnego. Są to na przykład zamiłowanie do leśnych grzybów, produkcja wspaniałych dojrzewających serów, miłość do zup wszelkiego rodzaju, czy rozmaitych mięsiw w pieczonej i duszonej postaci. Poza tym sama filozofia jedzenia jest podobna, gdyż chodzi o hojne podejście do hasła „zastaw się a postaw się”, dlatego stoły we Włoszech i Polsce są zawsze pełne, nawet jeśli odwiedza nas znajoma z domu obok.

Słynna gościnność jest również cechą restauracji Tradycyja, w której poczujemy się znakomicie i domowo. Osiem pomieszczeń, którymi dysponuje restauracja, doskonale nadają się nie tylko do indywidualnego odwiedzenia, ale również do organizacji przyjęć, zabaw, degustacji, biznesowych kolacji. Na pewno zaskoczymy naszych gości wyborem tego miejsca.

Tradycyja to historyczne miejsce, z pięknymi wnętrzami i znakomitą kuchnią polsko-włoską, które na pewno długo zapadnie w naszej pamięci i na stałe zagości na kulinarnej mapie Krakowa. Strona restauracji dostępna pod tym LINKIEM

Related posts