Wyprawa na Hel – co warto zobaczyć?

Hel jest wyjątkowym miejscem, które zdecydowanie należy odwiedzić. Ten popularny nadbałtycki kurort słynie przede wszystkim z malowniczej Mierzi Helskiej, która znajduje się w pobliżu popularnej Juraty.

Przez swoje usytuowanie, Hel jest otoczony z trzech stron przez morze Bałtyckie, co jeszcze bardziej potęguje niesamowity widok. Dzięki swojemu umiejscowieniu, panują tam dogodne warunki klimatyczne, dzięki czemu Hel co roku przyciąga wielu turystów.

Wyjątkowa przyroda

Dzięki swojemu usytuowaniu, Hel jest otoczony przez malownicze, białe i szare wydmy. Ciekawostką jest to, iż są one objęte ochroną na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Cała Mierzeja Helska jest bardzo ciekawa jeśli wziąć pod uwagę względy przyrodnicze, ale nie tylko.

Hel ogrywał bardzo duże znaczenie w historii naszego kraju. Podczas wojny był on miejscem strategicznym, stanowił bazę morską floty wojennej wraz z rozbudowanym systemem obronnym. Nawet obecnie można zobaczyć fragmenty Rejonu Umocnionego Hel, a także słynny, najstarszy polski okręt „Batory”, który stoi na nadbrzeżu.

Ciekawe miejsca, które musisz odwiedzić

Hel to nie tylko wspaniała natura, ale także wiele atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Miejsce, które cieszy się chyba największą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych podróżników, jest Fokarium. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie zobaczymy szare foki, a to dlatego, że postawiono sobie za cel odtworzenie kolonii tego gatunku. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Latarnia morska. Ten zabytkowy obiekt jest dostępny dla turystów od maja do września. Po wejściu na szczyt można oglądać wspaniałą, panoramę zarówno Mierzei Helskiej jak i Zatoki Gdańskiej. Jeśli interesuje nas historia Helu i okolic, warto wybrać się do Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu. Będziemy mieli możliwość aby podziwiać Fortyfikacje Półwyspu Helskiego, które należą do najciekawszych umocnień w Polsce, a w dodatku ciągną się od Kuźnic aż po Cypel. Muzeum mieści się w dwóch największych obiektach: wieży kierowania ogniem i stanowisku artyleryjskim potężnej baterii Schleswig-Holstein.

Idealny cel na majówkę

Z uwagi na fakt, że tegoroczna majówka może trwać nawet 9 dni warto obrać na cel właśnie Hel, który o tej porze roku jeszcze nie powinien być miejscem bardzo obleganym przez turystów. Praktycznie wszystkie wspomniane atrakcje będą już dostępne dla zwiedzających, a zapowiadana pogoda również jest bardzo obiecująca. Jedyną kwestią do ustalenia przed wyjazdem będzie jeszcze nocleg, który i tak musimy dograć przed wyjazdem. Polecamy zapoznać się z ofertą noclegową Hotelu Cassubia znajdującego się niedaleko Dworca PKP, przy ulicy Bociana 11.

Related posts