Zaoszczędź na sprzęcie – wybierz się do komisu

Otworzenie restauracji czy nawet niewielkiego bistro wiąże się z dużymi wydatkami finansowymi związanymi z zakupem sprzętu, który wykorzystujemy do gotowania, sprzątania, przygotowywania i przetwarzania produktów spożywczych. Niestety przepisy sanepidu są nieubłagane, dlatego każdy kto ma zamiar rozpocząć działalność w branży kulinarnej wie, że wiąże się to z koniecznością przestrzegania wielu procedur i przepisów.

Tak na przykład restauracja musi mieć specjalne zmywarki i urządzenia do wyparzania naczyń i sztućców, czy jajek. Konieczne są specjalne lodówki i chłodziarki, a także piekarniki, które mają odpowiednie atesty.Wszystko musi być profesjonalne i przygotowane do działanie w małej, czy większej gastronomii. A co się z tymi wszystkimi przepisami wiąże – konieczność wydania ogromnej ilości pieniędzy. Nie każdy, kto rozpoczyna działanie w gastronomii ma tak duży budżet by od razu móc zainwestować w ogromne pieniądze w taki sprzęt. Nie wiemy bowiem, czy dochody z danego lokalu będą na tyle wysokie, by się nam zwrócić. Idealnym rozwiązaniem na tego typu dylematy są komisy gastronomiczne. Są to miejsca, gdzie można kupić, albo oczywiście sprzedać, używany sprzęty gastronomiczny. Naturalnie wszystkie urządzenia są działające i w dobrym stanie technicznym. Zadaniem działania takich komisów gastronomicznych nie jest bowiem skupowanie niepotrzebnego złomu, ale umożliwienie powtórnego wykorzystanie sprzętu, który jest jeszcze bardzo dobrej jakości.

Jest to duża szansa dla osób początkujących w gastronomii, nie znają się na sprzęcie i nie mają odpowiednich funduszy na najnowsze marki. W możemy znaleźć prawdziwe perełki sprzętowe. Natomiast kiedy już rozkręcimy nasz biznes, zawsze możemy sprzedać używany sprzęt i kupić lepsze, nowoczesne urządzenia. Taka cyrkulacja to duża oszczędność i praktyczne podejście do gastronomii. Takie komisy gastronomiczne możemy znaleźć w wielu miejscach w Polsce, albo oczywiście w Internecie, gdzie z łatwością przejrzymy całą ich ofertę i katalogi.

Related posts