Biznesplan dla zabieganych! Gotowy biznesplan w 5 minut

Konstytucja dla biznesu wprowadziła szereg ułatwień dla nowych przedsiębiorców. Dzięki uldze na start nie musimy uiszczać składek na ubezpieczenie społeczne przez 6 miesięcy, a przez kolejne 24 możemy liczyć na preferencyjną stawkę. Zachęca na nas to do założenia firmy oraz abyśmy przygotowali dobry biznesplan.

Jak go stworzyć

Pisanie biznesplanu jest konieczne, jeżeli będziemy ubiegać się o kredyt na rozpoczęcie naszej działalności w banku lub jeżeli będziemy dążyć do uzyskania dofinansowania, niezależnie czy z urzędu pracy, funduszy unijnych czy PFRON-u

Tworzony biznesplan to ocena potencjalnych korzyści finansowych, jakie możemy osiągnąć z działalności gospodarczej. Powinien zawierać opis działalności, jego cechy, opis sprzedawanych dóbr lub usług oraz zastosowanej strategii marketingowej. Ważnym jest też określenie planu finansowego i umieszczenie analizy SWOT.

Pomoc w stworzeniu biznesplanu

Jeżeli nie mamy na to czasu lub wystarczających umiejętności możemy zakupić gotowy biznesplan. Pisanie go na własną rękę wymaga dużej ilości poświęconego czasu, a i tak nie możemy być pewni, że własnoręcznie stworzony biznesplan będzie prawidłowy lub wystarczająco wysokiej jakości, aby ubiegać się o wsparcie finansowe.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie gotowy biznesplan, który zostanie stworzony przez profesjonalistów i z zachowaniem najwyższych standardów niezależnie od tego, czy zakładać będziemy cukiernię, agencję reklamową czy firmę kurierską.

Możemy wybrać z gotowych opcji, o standardzie dostosowanym do naszych potrzeb, jeżeli przygotowane produkty nie będą nas interesować możemy uzyskać zindywidualizowany biznesplan dla swojej działalności. Jeżeli już go stworzyliśmy, to możemy wysłać go zespołowi specjalistów z Centrum Dotacji, aby Ci sprawdzili jego poprawność.

Related posts

Leave a Comment

dwanaście + cztery =