Domy z betonu – najważniejsze zalety

Domy z betonu są coraz bardziej popularne. Budzą zainteresowanie wśród wielu inwestorów w naszym kraju. Chcą je stawiać ludzie, którym zależy na jak najszybciej przeprowadzce. Nic dziwnego. Sam proces budowania takich domów w stanie surowym trwa przecież tylko kilka tygodni. Co więcej, mają one ciekawe zalety.

Domy z gotowych elementów betonowych

Zanim jednak opiszemy kilka plusów domów z betonu, najpierw należy wspomnieć, że są one stawiane z gotowych i bardzo solidnych prefabrykatów betonowych, czyli płyt. Inaczej nazywa się je domami drukowanymi. I pod takim określeniem są właśnie znane na rynku budowlanym.

Pomyśleć, że kilkadziesiąt lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że ich postawienie jest możliwe. Obecnie nie sprawia to absolutnie żadnych problemów. Co ciekawe i ważne, ich ceny są podobne do budowy domów jednorodzinnych za pomocą tradycyjnych materiałów.

Domy z betonu – zalety

Na wstępie mogliście przeczytać, że domy z gotowych elementów buduje się bardzo szybko. Mało tego, nawet ich wykończenie (podobnymi materiałami jak przy tradycyjnym budownictwie) nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy maksymalnie 4 miesiące, a już będzie można cieszyć się z gotowej inwestycji. Otworzy się wtedy drzwi nowymi kluczami i będzie można podziwiać wnętrze.

Domy z betonu zalety mają takie, że nic tylko bić brawa projektantom. Poza opisanym wyżej czasem, mogą one przybrać dogodną formę – od nowoczesnej po tradycyjną. Do tego ich budowanie nie jest uzależnione od złych warunków atmosferycznych. Co więcej, przy zaakceptowaniu projektu, zna się dokładne koszty stawiania budynku w stanie surowym.

To nie wszystko. Jest np. możliwe zamówienie prefabrykatów przed wydaniem oficjalnego pozwolenia na budowę. To pozwala na dużo szybszą realizację przemyślanej inwestycji. No i ostatni plus. A jest nim niezwykła i wyjątkowa energooszczędność budynku. Dzięki wykorzystaniu odpowiednie technologii, takie domy drukowane będą tzw. budynkami pasywnymi. Wyróżniającymi się idealną izolacją akustyczną oraz termiczną.

Related posts

Leave a Comment

jedenaście + sześć =