Popularne polskie kurorty narciarskie

Polskie kurorty narciarskie oferują coraz lepszą infrastrukturę narciarską, gastronomiczną, czy też dojazdową. Sprawia to, że rodzime kurorty i ośrodki są coraz chętniej wybierane. Nie tylko przez Polaków, ale także przez turystów zza granicy. Które kurorty są najlepsze?

Białka Tatrzańska

Wpis należy rozpocząć od Białki Tatrzańskiej. Ta niewielka miejscowość przez lata przejmowała ruch turystyczny z Zakopanego i dziś stała się jednym z najpopularniejszych miejsc nie tylko na Podhalu, ale i w całym kraju. Miejscowość wielokrotnie wygrywała rankingi na najlepsze polskie kurorty narciarskie. Wynika to m.in. z obecności wielu ośrodków, z których można korzystać przy użyciu jednego karnetu „Tatra Ski”.

Bukowina Tatrzańska

Mówiąc o Białce koniecznie trzeba wspomnieć o Bukowinie. Ta miejscowość jest oddalona od Białki zaledwie o 5 km i może stanowić doskonałą bazę wypadową na narty do Białki. Bukowina może także zaoferować własny ośrodek narciarski Rusiń-ski z doskonale przygotowanymi trasami wraz z zapierającymi widokami ze szczytu.

Zieleniec w Duszniki-Zdrój

Omawiając najlepsze polskie kurorty narciarskie, nie sposób nie wspomnieć o położonym w Duszkinikach-Zdrój Zieleńcu. Ten sudecki kurort jest nie tylko największym na ziemi kłodzkiej, ale także jednym z największych w całym kraju. Tym, co wyróżnia ten region to wyjątkowo długi sezon. Ze względu na panujący mikroklimat Zieleniec cieszy się ponadprzeciętną ilością śniegu. Dzięki niskim temperaturom i naśnieżaniu, w najlepszych latach, śnieg jest dostępny nawet przez 150 dni w roku. Oznacza to, że Zieleniec w niektórych latach czeka na miłośników narciarstwa od listopada do marca.

Zobacz:  Wypożyczalnia nart i snowboard - SKIrent

Czarna Góra

W tym zestawieniu warto też napisać o niedużym, ale wyróżniającym się na mapie Polski kurorcie narciarskim. W Czarnej Górze od 2016 funkcjonuje nowoczesna i szybka kolej linowa, która na szczyt stoku zabiera narciarzy w kilka minut! Przepustowość kolejki to 3000 osób na godzinie! Nie dziw więc, że została nazwana Luxtorpeda.

Co więcej, na początek stoku narciarzy zabiera 6-osobowa, chroniąca przed wiatrem kolejka. Z kolei w jej wnętrzu znajduje się podgrzewana kanapa, która zapewnia korzystającym z obiektu maksymalny komfort.

Related posts

Leave a Comment

dziesięć + dwa =