Przedmioty obrzędowe prosto z Afryki

Urządzając wnętrze swojego domu lub mieszkania coraz częściej sięgamy nie tylko po typowo europejską stylistykę, ale i pociągają nas klimaty o wiele bardziej egzotyczne. Nic w tym dziwnego – pokój dzienny urządzony w stylu afrykańskim może być zarówno wygodny, przytulny, klimatyczny i tajemniczy.

Może przyciągać uwagę i cieszyć oko swoją oryginalnością. Jednak, aby uzyskać pożądany efekt trzeba postawić zarówno na oryginalne meble afrykańskie, na przykład wykonane z takiego drewna jak mahoń czy też heban, a także trzeba zadbać o dekoracje i ozdoby nawiązujące do Czarnego Lądu.

Oryginalna maska afrykańska

Maska afrykańska lub też maska rytualna to tradycyjny przedmiot kultury Czarnego Lądu, który wykorzystywany jest podczas obrzędów oraz rytuałów. Afrykańczycy wierzą, że wykonana z drewna maska jest prawdziwym wcieleniem bóstw oraz duchów. Maska doskonale nadaje się na dekorację klimatycznego wnętrza, jeśli jednak nie chcemy kupować prawdziwej maski rytualnej – z powodzeniem uda się nam zakupić przedmiot stylizowany na prawdziwy.

Tarcza afrykańska – interesująca dekoracja

Kolejną nieszablonową i niezwykłą ozdobą może być oryginalna tarcza afrykańska. Jest to przedmiot służący danemu plemieniu do obrony i walki, może być wykonana na przykład z koziej skóry lub skóry innego zwierzęcia. Bardzo często tarcza jest bogato zdobiona w typowe, afrykańskie wzory. Kupując oryginalną tarczę bardzo często możemy też uzyskać informację o tym do jakiego plemienia należała.

Tarcza może się okazać przedmiotem o dość pokaźnych rozmiarach, warto więc wygospodarować na nią specjalne miejsce w pokoju dziennym lub w salonie. Z pewnością jest tego rodzaju przedmiotem, który od razu zwraca na siebie uwagę zaraz po przekroczeniu progu pomieszczenia. Wzornictwo i stylistyka tarczy może zostać dopasowana do innych ozdób i dekoracji w stylu afrykańskim, które zostaną umieszczone w pomieszczeniu. Tarcza będzie się doskonale prezentować obok licznych figurek afrykańskich i innych ozdób z naturalnego drewna.

Sklep Afrykański ▷ Maski afrykańskie, Rzeźby i Figurki z Afryki

Related posts

Leave a Comment

9 − 9 =