Sprzęt do wspinaczki skałkowej

Rekreacyjna wspinaczka skałkowa to coraz popularniejszy rodzaj sportu zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. Wzrastającą popularność zawdzięcza coraz większej ilości sztucznych ścianek wspinaczkowych, jak również tym, że w terenie daje dodatkowo możliwość podziwiania pięknych widoków i kontaktu z naturą. Zbliżająca się wiosna jest więc okazją do zainteresowania się tym rodzajem aktywności fizycznej.

Od czego zacząć?

Na początku najlepiej jest wybrać się na sztuczną ściankę, na zajęcia z instruktorem. Nie ma konieczności zaopatrywania się w sprzęt wspinaczkowy na samym początku. Wystarczą sportowe buty z raczej cienką podeszwą i wygodny strój. Jeśli po kilku treningach zapał nie opadnie, warto odwiedzić sklep wspinaczkowy i zakupić podstawowy sprzęt.

Jak wybrać odpowiednie akcesoria?

Sprzęt do wspinaczki skałkowej to nie tylko buty i uprząż. W zależności od zaawansowania oraz miejsca uprawiania tego sportu (w terenie lub w sali) potrzebny będzie nieco inny zestaw. Oczywiście, osoby początkujące raczej korzystać będą z sali, niemniej jednak nie jest wykluczone, że połkną bakcyla i szybko znajdą się na prawdziwej skale. W wyborze odpowiedniego sprzętu pomogą sprzedawcy dobrego sklepu wspinaczkowego. Warto poradzić się osób doświadczonych i szukać sklepów z bogatą ofertą.

Zestaw podstawowy – na początek

Decydując się na zakup pierwszych akcesoriów wspinaczkowych trzeba przede wszystkim wybrać buty. Uprząż nie jest konieczna na start, ponieważ wiele placówek mających ścianki wspinaczkowe oferują je do wypożyczenia. Przyda się, natomiast, woreczek na magnezję, czyli to, co sprawi, że ręce nie będą ześlizgiwały się z uchwytów w ścianie.

Wybierając się w skały, trzeba dodatkowo posiadać kaski, liny, karabinki, ekspresy i wiele innych. Każdy dobry sklep wspinaczkowy ma wszystko w swojej ofercie.

Wspinaczka skałkowa to wspaniały sport, który poprawia kondycję, wzmacnia wszystkie grupy mięśni oraz angażuje zmysły. Polecany jest nie tylko dorosłym, ale również dzieciom, które wprost uwielbiają wyścigi w górę ściany. Warto rozważyć nadchodzącą wiosną wypróbowanie tej ekscytującej formy rekreacji.

Podstawowe wyposażenie wspinacza skałkowego oraz inne profesjonalne sprzęty znajdziecie w sklepie wspinaczkowym Ratwork.pl

Related posts