Wykończenie mieszkania przez dewelopera czy warto?

Mieszkanie wykończone pod klucz, czy w stanie deweloperskim? – to pytanie stawia sobie większość osób, które kupują mieszkanie z rynku pierwotnego. Jest to kusząca propozycja dla osób, które chcą szybko wprowadzić się do swojego nowego lokum. Jakie jeszcze zalety ma oferta wykończenia mieszkania pod klucz?

Szybko i terminowo

Wykończenie mieszkania przez dewelopera jest propozycją dla osób, które nie są w stanie poświecić wystarczająco dużo czasu na dopilnowanie prac wykończeniowych.

Poszukiwanie ekip remontowych, robienie zakupów, kontrolowanie terminowości oraz dokładności wykonanych prac zajmuje bardzo wiele czasu i pochłania dużo energii. Jest to ogromne wyzwanie dla wielu osób, które są zajęte praca zawodową czy kupują mieszkanie w innym mieście. Dojazdy do mieszkania, by dopilnować prac wykończeniowych, mogą okazać się dużym wyzwanie.

Wykończenie mieszkania przez dewelopera zdejmuje obowiązek dopilnowania prac wykończeniowych z właściciela mieszkania i przerzuca na dewelopera ten obowiązek. To deweloper zatrudnia ekipę, pilnuje terminów, robi zakupy, a przede wszystkim negocjuje ceny.

Negocjacje cenowe

Samodzielne wykończenie mieszkania to dla wielu osób wielka radość, ale i duży stres. Trzeba jednocześnie pamiętać, że wykończenie mieszkania przez dewelopera może wiązać się z dużymi oszczędnościami, które powstają w momencie zakupu materiałów budowlanych.

Deweloper, jako duży inwestor jest w stanie wynegocjować dużo korzystniejsze ceny materiałów wykończeniowych niż klient, który pragnie wykończyć jedno mieszkanie. Kafelki, panele czy farby to poważny koszt, który może okazać się dużo mniejszy w usłudze wykończenia mieszkania pod klucz.

Kolejnym elementem są starty, które niestety pojawiają się, gdy zatrudniona przez nas ekipa okaże się nierzetelna. W sytuacji, gdy deweloper odpowiedzialny jest za wykończenie mieszkania te problemy nie dotyczą właściciela mieszkania. Podpisanie umowy na wykończenie mieszkania przez dewelopera jest jednoznaczne z przejęciem na siebie wszystkich obowiązków, które muszą zostać wykonane w umówionym terminie.

Related posts

Leave a Comment

11 − 4 =