Bezglutenowy deser – tym propozycjom się nie oprzesz!

Gluten oraz żywność bezglutenowa to tematy, które od lat są na językach znawców zdrowego odżywiania oraz osób, które niestety na ten składnik są uczulone.

O co chodzi z tym glutenem?

Przez większą część populacji gluten jest raczej dobrze tolerowany, jednak u niektórych osób może on wywoływać niepożądane reakcje organizmu. Za reakcje te odpowiada występująca w glutenie gliadyna. Jeżeli u kogoś ujawni się alergia, nietolerancja na gluten, wówczas muszą one unikać produktów zawierających ten składnik, czyli stosowanie diety bezglutenowej. Ciężko jednak zrezygnować z deserów, które zwykle w większości miejsc przygotowywane są na pszenicy i jej odmianach (czyli głównym źródle glutenu). Na szczęście coraz więcej miejsc i producentów żywności wychodzi naprzeciw osobom uczulonym na gluten, oferując pyszne desery bezglutenowe.

Bezglutenowy deser

Jednym z przyjaznych miejsca dla osób z nietolerancją glutenu jest Restauracja Pod Baranem, która oferuje bardzo dobre jedzenie w Krakowie. Wśród propozycji restauracji znajdziemy doskonałe desery bezglutenowe.

Na co warto zwrócić uwagę w bezglutenowym menu Restauracji Pod Baranem?

Niezwykle rozbudowane menu bezglutenowe zachęca do odwiedzenia restauracji. To miejsce, gdzie każda osoba z alergią pokarmową znajdzie mnóstwo ulubionych smaków dań i deserów. Naprawdę jest w czym wybierać! Na szczególną uwagę zasługują uwielbiane przez wszystkich bezglutenowe pierogi z truskawkami i borówkami, wyśmienite lody cassate czy tort malinowy (potocznie zwany „maliniak”). Ale to nie wszystko, bo szef kuchni dla bezglutenowców ma jeszcze inne propozycje, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje pyszny tort ajerkoniakowy (Krystyna-adwokat) oraz bezglutenowy creme brulee. Tu każdy smakosz słodkości znajdzie coś dla siebie, zaś ogrom bezglutenowych dań i deserów sprawia, że ciężko się zdecydować.

Restauracja Pod Baranem to niezwykłe miejsce, pełne wyśmienitych smaków, które wszystkich gości traktuje jednakowo- bez względu na to, czy mają oni alergię na gluten, czy nie!

Restauracja Pod Baranem Kraków

Zdjęcie pochodzi z portalu niezdrowybiznes.pl

Related posts

Leave a Comment

dwanaście + piętnaście =