Gerontolog – wsparcie dla osoby starszej

Każda osoba potrzebuje wsparcia w różnych sferach. Bez względu na to, w jakim jest wieku, jakiej płci i w jakiej sytuacji życiowej. Każdy przecież potrzebuje, by obok był ktoś, kto nie tylko wyleczy, ale także zadba o wszelkie inne potrzeby, dzięki czemu można poczuć się prawdziwym człowiekiem. I właśnie tutaj pojawia się gerontolog.

Kim jest gerontolog?

Jest to lekarz, którego zadanie polega nie tylko na tym, by skupić się na dolegliwościach starszej osoby, jaką odwiedza. Stara się też zwracać uwagę na to, jakie są jej potrzeby psychologiczne, społeczne, a także warunki życia. W wielu przypadkach przykłada wagę do tego, by zadbać o to, by mogła atrakcyjnie spędzać wolny czas i by niczego jej nie brakowało.

To on uświadamia innych, że starsze osoby posiadają ogromną wiedzę oraz doświadczenie, które może przydać się także młodszym pokoleniom.

Gerontolog w domu

Istotne jest to, że możliwa jest zwykle wizyta domowa lekarza gerontologa. Dzięki temu starsze osoby nie mają problemu ze spotkaniem z nim. A wiele osób przecież właśnie tego potrzebuje, ale z różnych powodów nie może sama przybyć do jego gabinetu. Przeważnie różnego rodzaju choroby uniemożliwiają jej poruszanie się lub utrudniają je w takim stopniu, że przybycie staje się niemożliwe do osiągnięcia.

Jaki jest gerontolog?

Jest wiele cech, jakie powinien posiadać taki lekarz. Jednak przede wszystkim musi wykazać się ogromną dozą empatii i zrozumienia. Dzięki temu wizyta gerontologa staje się naprawdę użyteczna dla starszych ludzi, którzy potrzebują kontaktu z kimś, kto postara się ich zrozumieć i kto zadba o ich potrzeby z poczucia służby, a nie obowiązku.

Jest to też człowiek, który ma pomysły na zaproponowanie starszej osobie sposobów na aktywne i zdrowe życie, jakie ją usatysfakcjonuje.

Jak widać, gerontolog nie jest łatwym zawodem, ale dającym wiele satysfakcji, gdy widzi się postępy swoich pacjentów, którzy pragną zmieniać swoje życie na lepsze i wciąż chcą z niego czerpać jak najwięcej. Dlatego warto się tego podejmować.

Related posts

Leave a Comment

1 × cztery =