Ja wymienić tarcze hamulcowe?

Układ hamulcowy, tak samo jak amortyzatory czy sprzęgło, stanowi jeden z najistotniejszych podzespołów jakie wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Układ ten nie tylko ma zapewnić bezpieczeństwo kierującemu i pasażerom pojazdu, ale również pieszym, rowerzystom i innymi kierowcom poruszającym się po drogach.

Są pewne problemy, między innymi te związane z układem hamulcowym, z którym właściciele pojazdów nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Z różnych przyczyn. Może być to zarówno brak odpowiedniego sprzętu, jak i czasu czy umiejętności. Klocki hamulcowe wymienić może nam osoba, która ma o tym pojęcie, bowiem jeśli robimy to samodzielnie, każdy niezauważony błąd może mieć niezbyt miłe konsekwencje.

Jeśli jednak zdecydujemy się klocki hamulcowe wymienić samodzielnie, musimy przede wszystkim wyposażyć się w nowy zestaw okładzin, które oczywiście muszą być dokładnie dopasowane do specyfikacji posiadanego przez nas pojazdu.Przydatny podczas pracy będzie również smar miedziowy, odpowiednie klucze, lewarek,ściągacz lub alternatywnie rurka i szczotka druciana. Dopiero po zgromadzeniu wszystkich wymienionych elementów można przystąpić do pracy.

Zanim przystąpimy do wymiany klocków hamulcowych, to tej czynności należy odpowiednio przygotować auto. Chodzi tu przede wszystkim o to, by przy pomocy specjalnego klinu zabezpieczyć pojazd przed stoczeniem się. Teraz musimy unieść auto, zabezpieczyć je i odkręcić odpowiednie koło. Po zdjęciu koła należy pozbyć się także zacisku. Może być to bardzo trudne, bowiem zaciski bardzo często są mocno zabezpieczone. Należy jednak pamiętać, że zacisk samochodowy absolutnie nie może wisieć na przewodzie hamulcowym! W zacisk należy wcisnąć tłoczek, aby nowa, grubsza okładzina cierna zmieściła się podczas montażu. Zanim zostaną zamontowane, klocki hamulcowe do tej czynności należy w odpowiedni sposób przygotować. Należy zająć się również przeczyszczeniem zacisku, do czego przydać się może między innymi druciana szczotka. Nie pozostaje nic innego jak przystąpić do montażu klocków, krok po kroku.

Related posts

Leave a Comment

cztery × trzy =