Najpopularniejsze kierunki w 2019

Dzisiaj świat stoi przed nami otworem, warto więc korzystać z tego przywileju i zwiedzać. O ile do zwiedzania dalekich destynacji nie trzeba nikogo przekonywać to watro zauważyć, że w najbliższym sąsiedztwie mamy wiele pięknych miejsc do których naprawdę warto pojechać.

Wycieczki krajowe

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że tuż pod nosem mamy wiele pereł turystycznych. Niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w tej części Europy jest Wrocław. Zwany też Wenecją Północy ze względu na wiele mostów z pewnością wart jest obejrzenia. Chociaż nie dla każdego bedzie to oczywiste warto wybrać się na zwiedzanie tego miasta z przewodnikiem, dzięki temu dowiemy się wiele ciekawych rzeczy o tym mieście trzech kultur. Warta zobaczenia jest przede wszystkim dzielnica trzech kultur i świątynie tam się tam znajdujące, Ostrów Tumski czy też wizytówka miasta jaką jest bez wątpienia Sky Tower.

Wycieczki zagraniczne

Jednymi z ciekawszych kierunków na chociażby weekend jest Drezno i Praga. Wycieczki takie oferuje na przykład biuro Dar-Tour. Praga – perła i stolica Czech z Mostem Karola i Hradczanami to punkt obowiązkowy dla każdego Europejczyka. Katedra św. Wita, Złota Uliczka i Wieża Prochowa to tylko kilka obowiązkowych punktów do zobaczenia w tym pięknym mieście. Nie można też zapomnieć o spróbowaniu czeskiego jedzenia i oczywiście piwa!

Drezno leży bardzo blisko polskiej granicy więc naprawdę warto je zobaczyć, szczególnie że wycieczka nie będzie mecząca, a w tym mieście naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto to ma szczególną historię bo w trakcie bombardowania w 1945 zostało prawie całkowicie zniszczone przez aliantów. Zabytki zostały jednak odtworzone i dziś jest prawdziwą perłą architektury niemieckiej. Z pewnością podczas pobytu tam warto zobaczyć: Zamek Rezydencyjny Drezno, Szklaną Manufakturę, wielki barokowy park Grosser Garten czy kolejkę górską Schwebebahn.

Wszystkie te miasta mają niesamowitą historię i masę pięknych miejsc do zobaczenia aby w pełni czerpać przyjemność z ich oglądania warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przybliżą nam ich losy.

Related posts

Leave a Comment

2 × pięć =