4 zalety abonamentu medycznego

Alternatywą korzystania z placówek NFZ jest posiadanie prywatnego pakietu medycznego. Dziś wielu pracodawców, szczególnie duże korporacje, zapewnia pracownikom taki pakiet. Jednak nie ma przeszkód, by samodzielnie zakupić abonament dla siebie i/lub swojej rodziny. Na czym to wszystko polega i dlaczego pakiet medyczny jest świetnym rozwiązaniem?

Jakie są zalety abonamentu medycznego?

  1. Brak kolejek. Każdy, kto zetknął się z systemem państwowej opieki medycznej, doskonale wie, ile czeka się na wizytę z NFZ. O ile do lekarza rodzinnego można dostać się w miarę szybko, o tyle terminy wizyt u specjalistów wzbudzają śmiech przez łzy. Czasem trzeba czekać nawet kilka lat do obleganych lekarzy takich specjalności jak endokrynologia czy kardiologia. Ogromną zaletą abonamentu medycznego jest krótki czas oczekiwania na wizytę lekarską. Jaki dokładnie będzie to czas? Wszystko zależy od wybranego pakietu i zapisów zawartych w umowie.
  2. Duży wybór specjalistów. Pacjent korzystający z pakietu medycznego ma dostęp do różnych przychodni i placówek. Jeżeli pacjent będzie chciał skonsultować diagnozę i sposób leczenia, nie ma z tym problemu. Zaletą jest również możliwość umawiania się na wizyty do różnych placówek.
  3. Dobra organizacja pracy. Lekarze oraz inni pracownicy placówek, do których pacjent ma dostęp w ramach pakietu, bardzo dbają o kulturę i organizację pracy. Wizyty umawia się na daną godzinę. Oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje, że lekarz poświęci jednej osobie więcej czasu (jeśli wymaga tego sytuacja), wtedy może pojawić się opóźnienie wobec umówionej godziny. Jednak świadczy to tylko o zaangażowaniu lekarza i chęci udzielenia jak najlepszej pomocy pacjentowi. W normalnym trybie wizyty odbywają się o umówionej godzinie, a pacjenci i lekarze wzajemnie szanują swój czas.
  4. Łatwe umawianie wizyt. W ramach pakietu medycznego wizyty umawia się bardzo łatwo i na wiele sposobów. Zwykle można zrobić to na przykład poprzez:
  • specjalny portal internetowy, na który pacjent musi się zalogować
  • telefon do przychodni
  • aplikację na smartfona.
    W aplikacji lub na portalu pacjent widzi dostępne wolne godziny lekarzy i jednym kliknięciem umawia wizytę.

Kluczem do sukcesu czyli do wyboru odpowiedniego abonamentu medycznego jest wnikliwa analiza swoich potrzeb. Trzeba zadać sobie pytania: Z usług jakich lekarzy korzystam (ja i członkowie mojej rodziny)? Jak często? Jak szybko potrzebuję wizyty lekarskiej w razie potrzeby? Opierając się na odpowiedziach, warto wczytać się w regulamin i umowę i wybrać najbardziej korzystny pakiet.

Related posts

Leave a Comment

5 × 2 =