Czym jest druk offsetowy?

Z dużą dozą prawdopodobieństwa niektóre osoby chociaż raz w życiu spotkały się z takim terminem jak druk offsetowy. W tym momencie zapewne pojawia się pytanie, a mianowicie czym jest druk offsetowy? Otóż, krótko mówiąc, cały sposób opiera o przeniesienie farby z matrycy na papier bądź inne podłoże, dzięki wykorzystaniu znajdującego się w maszynie cylindra pośredniego, który pokryty jest gumą. W tym przypadku cylindry odpowiedzialne są za przeniesienie wybranego koloru farby na papier, w który wsiąka. Zapewne wielu ludzi nie wie, ale ten rodzaj druku można wykonać na dwa sposoby, różnią się jedynie rodzaje podłoża. Pierwszym rozwiązaniem jest arkuszowy, czyli papier w arkuszach. Natomiast drugą opcją jest zwojowy, czyli papier w rolkach. Offset używany jest do zadruku różnego rodzaju papieru. Charakteryzuje się wysoką jakością. 

Zastosowanie druku offsetowego

Ciekawią kwestią jest zastosowanie druku offsetowego. Warto wiedzieć, iż z offsetu korzysta większość profesjonalnych drukarni. Przeniesienia na papier wizytówek, plakatów, broszur, czy czasopism, gazet i książek nie będzie stanowiło większego problemu, co jest naprawdę ogromną zaletą tego zastosowania. Jeżeli wybierzemy odpowiedni papier będziemy mogli wydrukować również kalendarze, ale też foldery oraz ciekawe pocztówki, co zapewne spodoba się wielu osobom. Z łatwością można go stosować w dziedzinie reklamowej. Różnego rodzaju materiały marketingowe można drukować w łatwy i przyjemny sposób. Natomiast w sytuacji, gdy mamy zamiar wydrukować dużą ilość kopert firmowych albo katalogów informacyjnych zdecydujmy się na technikę poligraficzną.

Zalety druku offsetowego

Metoda offsetowa ma naprawdę wiele zalet, a mianowicie barwy są niezwykle wyraziste i idealnie odwzorowane, łatwo stworzymy wydruki z odcieniami srebra, złota i innymi ze skali Pantone, nawet najmniejsze elementy są bardzo dobrze widoczne, rozkład kosztów stałych na cały nakład, możliwość drukowania projektów w zdecydowanie większych rozmiarach, a także wszystkie materiały, które korzystają z tej metody są eleganckie.

Related posts

Leave a Comment

13 + szesnaście =