Dłonie wizytówką każdej kobiety

Każda kobieta chce być piękna i zadbana, a najważniejszym krokiem do tego powinny być piękne dłonie. Jednak nie mówi się tutaj tylko o wspaniałym manicure, ale o skórkach i ogólnie pojętym nawilżeniu. Pamiętaj, że jest to szczególnie ważne, ponieważ skóra dłoni najszybciej się starzeje, a to dlatego że jest bardzo cienka, a dodatkowo nie posiada gruczołów łojowych.

Jak zadbać o dłonie?

Przy doborze kosmetyków do pielęgnacji dłoni, należy zwrócić uwagę na rodzaj naszej skóry. Dlatego podczas zakupów szczególną uwagę powinniśmy zwracać na zawarte w preparatach kosmetyki pielęgnujące. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli znajdziesz ulubiony krem do rąk i będziesz używać tylko jego. Przy zakupie zwróć uwagę na zawarte w nim ceramidy, które poprawiają kondycję skóry rąk oraz płytki paznokcia. Nawilżający krem do rąk powinien zapobiegać utracie wody, dzięki czemu zmniejszymy widoczność zmarszczek, które mogą pojawiać się na przesuszonej skórze. Przydatne także będą maski do dłoni, które jeszcze bardziej wspierają proces nawilżania naszych rąk.

Tego się wystrzegaj

Nasze dłonie każdego dnia są narażone na działanie niesprzyjających czynników, jak choćby nawet warunki pogodowe. Jest to szczególnie zauważalne zimą, gdy nie założymy rękawiczek. Wtedy w bardzo szybkim tempie możemy odkryć negatywne działanie mrozu czy wiatru. Dlatego po zimowym spacerze, nie ogrzewaj szybko rąk w ciepłej wodzie lub kaloryferze. Jednak teraz jest wiosna i wbrew pozorom, ciągle czekają na nas różne zagrożenia. Między innymi to promienie słoneczne doprowadzają do nieestetycznych przebarwień. Dlatego jeśli wybierzesz krem do rok, sprawdź czy posiada on odpowiedni filtr. Kolejnym problemem jest przesuszenie skóry w momencie, gdy ma ona styczność z różnymi detergentami. Nawet samo mycie rąk mydłem nieodpowiednim dla Twojej skóry, może doprowadzić do podrażnień. Dlatego pamiętaj, że bardzo istotne jest oczyszczanie dłoni za pomocą odpowiednich preparatów, które przez długi czas pozwolą Ci cieszyć się zdrową skórą.

Related posts

Leave a Comment

8 − 3 =