Smaki kuchni polskiej. Gdzie je odkryć?

Kuchnia polska cechuje się bogactwem smaków i różnorodnością. Przy czym jest ona oparta wyłącznie na tradycyjnych, sprawdzonych przepisach i chyba w tym należy dopatrywać się przyczyn jej sukcesu.

Jakie dania należą do kanonu kuchni polskiej?

To oczywiście schabowy z ziemniakami i ogórkiem. Przepyszny staropolski bigos, pierogi z mięsem i grzybami, no i oczywiście żurek z jajkiem na zakwasie. Wszystkie te dania są przygotowywane wedle sprawdzonej receptury i ze świeżych składników i zapewne dlatego cieszą podniebienia i żołądki przyjezdnych.

Gdzie można znaleźć tego typu dania?

W zasadzie najlepsze restauracje w Krakowie mają w menu zróżnicowane potrawy i nie są jedynie ukierunkowane na dania kuchni polskiej. Wyjątek stanowi za to restauracja pod Baranem. Lokal ten wziął sobie za punkt honoru, by żywić Krakusów jedynie specjałami kuchni polskiej i by były one smaczne i zdrowe tak jak u mamy. Dlatego w restauracji Pod Baranem dominują zapachy polskich potraw. Do tego stopnia, że przechodniom, gdy je poczują- cieknie ślinka.

Co można zamówić w restauracji pod Baranem?

Przede wszystkim różne rodzaje mięs. Poczynając od dziczyzny, po wołowinę- aż po drób. Po drugie można tu dostać takie zupy jak barszcz z uszkami, rosół, ale także flaki wołowe. Z lekkich przekąsek najlepiej schodzą gołąbki, śledzie w śmietanie czy placki ziemniaczane. W restauracji Pod Baranem można także liczyć na słodkie desery typu piernik szefa kuchni, lody czy szarlotka w sosie waniliowym. Jak widać, w tym lokalu dba się o klienta i proponuje się mu wiele propozycji, z których każdy wyłuska coś dla siebie.

Restauracja pod Baranem- dlaczego warto ją jeszcze odwiedzić?

A choćby dlatego, że dania podawane w tym lokalu są smaczne, kuszące i oparte na tradycyjnej recepturze i świeżych produktach. Po drugie pracują tu ludzie niezwykle mili i przyjaźnie nastawieni do klientów. Wystrój restauracji również sprzyja rodzinnym posiłkom. Poza tym na korzyść lokalu Pod Baranem może przemawiać fakt, że został nagrodzony przewodnikiem Michelin, co sprawia, że jego ranga wzrasta.

Related posts

Leave a Comment

2 + 12 =