Sucha vs. mokra karma. Czym karmić swojego pupila?

Niektóre osoby decydują, którymi pokarmami karmić swoich zwierzaków na podstawie wcześniejszych doświadczeń ze zwierzętami, niektóre opierają się na tym, czym przyjaciele karmią swojego pupila. Dobre pożywienie wpływa prawidłowo na funkcjonowanie Twojego zwierzaka. Warto zastanowić się więc nad tym jaka karma będzie odpowiednia.

Karma sucha czy mokra?

Nie wszystkie zwierzęta piją tyle wody, ile powinny. Mokre pokarmy mogą być dobrym źródłem nawodnienia, jeśli Twoje zwierzę jest niechętne do picia odpowiedniej ilości wody. Są też względy zdrowotne, które mogą uczynić mokre jedzenie praktycznym wyborem. Starsze zwierzęta, które utraciły zmysły węchowe, mogą być bardziej skłonne do jedzenia pokarmu o bogatszym zapachu i smaku. Mokre pokarmy właśnie takie są. Acana, Orijen, Purina to doskonali producenci karmy dla psów, które cieszą się ogromną popularnością. Mokra karma dla psa zapewnia białka, witaminy i minerały, których potrzebują psy, aby być zdrowymi zwierzakami. Mokra karma jest również dobrą opcją dla psów, które nie mają zębów.

Karma dla psów

Komercyjne suche produkty spożywcze zawierają więcej zbóż. Elementy zboża, takie jak kukurydza, pszenica i ryż, są niezbędne do wiązania formuły w granulki i poprawy tekstury. Ziarna, takie jak kukurydza, pszenica i soja, mogą również częściowo zastąpić mięso jako źródło białka, tym samym zmniejszając koszty. W sklepach internetowych dostępne są karmy dla psów w niższej cenie, co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdej osoby. Dodatkowo, warto zrobić większe zakupy, ponieważ dzięki temu nie trzeba płacić za dostawę. Sucha karma dla psa jest dobra dla uzębienia zwierzaków. Płytka nazębna twardnieje, powodując odkładanie się kamienia nazębnego i choroby zębów. Kilka badań naukowych w połowie lat dziewięćdziesiątych faktycznie wykazało, że psy karmione tradycyjną suchą karmą wcale nie miały problemów z zębami. W każdym razie zdrowie zębów Twojego psa sprowadza się do zdrowej diety, rutynowej opieki domowej i okresowych profesjonalnych zabiegów przeprowadzanych przez weterynarza.

Related posts

Leave a Comment

siedem − 5 =