Zwiedzamy Malbork – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Malborka to bardzo dobry pomysł, jeżeli jesteście zapalonymi turystami, którzy lubią zapoznawać się z najróżniejszymi atrakcjami krajowymi i zagranicznymi. Pomimo swojej małej wielkości, jest to jedno z popularnych miast. Dlaczego? Zaraz się dowiecie.

Znajduje się tutaj legendarny na cały świat Zamek Krzyżacki, który był siedzibą tych wielkich wojów. To tutaj zmierzali Ci sławetni rycerze z najróżniejszych zakątków Europy. To tutaj właśnie przesiadywał Wielki Mistrz Zakonu i to właśnie tutaj rozgrywały się narady, które tyczyły przyszłości naszego kraju. Dzisiaj znajduje się tutaj siedziba muzeum, które poświęcone jest temu zakonowi. Jeżeli kogoś interesują rycerze oraz ich przygody, ich spuścizna, to na pewno będzie się dobrze czuł zwiedzając te piękne mury, komnaty, wspinając się na wielkie wieże. Zwiedzanie zamku to obowiązkowy temat, którego nie powinien pominąć żaden turysta.

Wartym zobaczenia jest również… Dworzec Kolejowy w Malborku. Może kogoś to zdziwić, ale jest to jeden z najpiękniejszych, historycznych dworców, gdzie codziennie zatrzymują się pociągi. Całkiem niedawno został on odnowiony i jego mury prezentują się teraz o wiele lepiej, a wszyscy mogą podziwiać piękne herby umieszczone we wnętrzu budynku. Cały budynek został wpisany na listę zabytków.

Jeżeli lubicie spacerować to również możecie przejść się pod wieżę ciśnień w Malborku, która ma bardzo charakterystyczną budowę dumnie wznoszącą się nad całym miastem. Wieża bardzo ładnie wygląda na tle zachodzącego słońca.

Wszystkich, szczególnie rodziny z dziećmi, zapraszamy na lekcję biologii i przyrody do Parku Dinozaurów, gdzie będziecie mogli podziwiać te pradawne gady, które były kiedyś postrachem całej Ziemi.

Skoro już tutaj przyjedziecie, to odwiedźcie Hotel Dedal, który znajduje się bardzo blisko Zamku Krzyżackiego. Zawsze będzie czekał na Was tam bardzo wygodny pokój, gdzie ze spokojem będziecie mogli odpocząć po zwiedzaniu tego pięknego i cudownego miasta, które należy do pereł w ziemi polskiej.

Related posts

Leave a Comment

trzy + 7 =