Akupresura stóp daje korzyści całemu organizmowi

Masaż stóp może przynieść korzyści dla całego organizmu. Trudno wręcz uwierzyć na jak wiele dolegliwości może pomóc zwykły masaż. W trakcie zabiegu rozluźniają się i naciągają wszystkie mięśnie. Po całodniowej wędrowce masaż stóp może być zbawienny.

Masaż zwany również akupresurą stosowany jest od tysiącleci przez ludy Wschodu. Do perfekcji doprowadzili go Chińczycy. Akupresura stopy polega na głaskaniu, uciskaniu mięśni oraz znajdującej się pod nią tkanki. W ten sposób naczynia krwionośne ulegają poszerzeniu. Krew zdecydowanie lepiej krąży dostarczając wszelkich niezbędnych składników odżywczych. W ten sposób nasze mięśnie i ścięgna doświadczają głębokiego relaksu.

Masaż stóp najlepiej wykonywać w profesjonalnym salonie masażu. Marzeniem jest masaż stóp wykonany przez wschodnich znawców technik relaksacyjnych. Same efekty masażu mogą być bardzo różne. Dobry masaż stóp powinien uruchomić w organizmie procesy samoleczenia.

Jak powinien być wykonywany masaż stóp?

Szacuje się, że stopy posiadają nawet 7 tys. połączeń nerwowych, między innymi z mózgiem. W trakcie masażu, powstające impulsy nerwowe wysyłane są do niemal wszystkich części ciała. Masaż stóp pozwala odzyskać siły życiowe, polepsza ukrwienie organizmu. Samo masowanie polega na uciskaniu kciukiem oraz innymi palcami stopę. Gdy masaż wykonywany jest u osoby zupełnie zdrowej żadne dolegliwości bólowe nie powinny mieć miejsca. Inaczej jest gdy masowane są stopy osoby chorej. Wtedy w trakcie uciskania może pojawić się ból w zależności od schorzenia występującego w stopie.

Jakie korzyści przynosi masaż stóp?

Masaż nóg oddziałuje pozytywnie na nasze samopoczucie. Za jego pomocą zmniejsza się stany lękowe oraz wszelkiego rodzaju niepokoje. Masaż stóp jest również skuteczną metodą na walkę z bólami pleców czy głowy. Co ciekawe odpowiednie techniki relaksacyjne zmniejsza również problemy z układem trawiennym, wpłyną na polepszenie odporności. Nie powinno wiec dziwić, że akupresura stopy często stosowana jest jako metoda leczenia bólu.

Related posts

Leave a Comment

trzynaście − 2 =