Biżuteria etniczna – historia powstania, charakterystyka, gdzie kupić

Od wielu lat sztuka przyjęła również formę dodatku do wystroju wnętrza domostwa czy biżuterii, szczególnie cieszy się poważaniem nietypowa estetyka o egzotycznym charakterze. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Człowieka zawsze fascynowała inność. Nudne i zimne wnętrza oraz ozdoby ciała szybko się nudzą a proste, etniczne kształty, ponownie rozbudzą wszelkie zmysły i znacznie ożywiają nasze domostwo.

Początkowo biżuteria miała wartość magiczną, użytkową, kulturową lub religijną. Szczególnie zdobyła popularność w Egipcie. Najczęściej noszono tam amulety. Najbogatsi używali ozdób ze złota i kamieni szlachetnych. Najstarsza biżuteria liczy 22 tysięcy lat. Pierwsze wzory wykonano z drewna, muszli i kamienia. Czasem jako materiału używano skóry lub kości. W późniejszych epokach zaczęto tworzyć kosztowności z brązu, srebra czy złota. Ozdoby, pochodzące od najprostszych ludów, dziś powróciły do użytku jako biżuteria etniczna. Nie można zapominać o dziełach sztuki. Szczególnie coraz bardziej popularna sztuka afrykańska, często trafia na salony w różnorodnej formie wykonania. Z tego względu powstało masę sklepów, które prowadzą sprzedaż zarazem biżuterii, jak i innych dzieł etnicznych. Nie brakuje też sprzedaży online na wysyłkę i specjalnych zamówień dla ekskluzywnych klientów.

Sklep Afrykański ma bardzo szeroką ofertę. Jako sklep internetowy, działa on od roku 1997. Został założony we Wrocławiu. Sklep założyła grupa fascynatów Czarnym Lądem oraz plemionami afrykańskimi. Poprzez swoje produkty próbują promować ten wspaniały kontynent i zarażać jego bogactwem innych. Produkty są wykonane z wysokiej jakości materiałów i niezmiennie urozmaicą wystrój wnętrza swoimi charakterystycznymi kształtami i kolorystyką. Oferta obejmuje zakres od masek, poczynając na meblach, czy przedmiotach obrzędowych kończąc. Sztuka afrykańska dostępna na sklepafrykanski.pl jest oryginalna, ponieważ pochodzi prosto z rąk rzemieślników Czarnego Lądu. Każdy z miłośników kultury i tradycji Afryki, z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Related posts

Leave a Comment

16 − jeden =