Szczecin – miasto portowe

Wiele osób kojarzy Szczecin z miastem portowym, które nie ma nic do zaoferowania turystom. To prawda, że ze względu na swoje przygraniczne położenie, bliskość Bałtyku oraz obecność portu a także Odrę, która przepływa przez miasto, Szczecin jest bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale także w całym regionie północnej Polski.

Ale to nie sprawia, że jest on przez to mniej atrakcyjny dla turystów, którzy przecież co roku przybywają do miasta. Rozwój gospodarczy działa wręcz pozytywnie na turystykę, nakręcając budżet i zapewniając tym samym środki na rozwój miasta w różnych aspektach – także właśnie w kierunku turystyki.

Dlaczego przyciąga turystów?

Dzięki temu Szczecin jest miastem, które przyciąga turystów, a także mieszkańców całego pomorza zachodniego, którzy chcą się rozerwać i uczestniczyć ciekawych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Szczecin posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Znajduje się tu kilkanaście świetnych hoteli, które posiadają zróżnicowane cenniki, czy standard usług. Wszystkie hotele spełniają jednak najwyższe normy i oczekiwania turystów. Jeśli hotel Szczecin jest dla nas zbyt dużym wydatkiem, zawsze możemy się zdecydować na jeden z wielu pensjonatów, apartamenty, kwatery prywatne, kempingi, czy nawet studenckie akademiki, hostele, schroniska. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego każdy znajdzie nocleg, który będzie odpowiadał jego oczekiwaniom. Jednak najważniejsze są zabytki i atrakcje turystyczne Szczecina, które to świadczą o jego popularności.

Już ze względu na ciekawy układ ulic w centrum miasta, Szczecin wyróżnia się i nazywany jest polskim Paryżem. Taki przydomek to nie lada wyróżnienie. W mieście znajdziemy wiele znakomitych zabytków pochodzących z różnych okresów, w tym szczególnie godne polecenia są Wały Chrobrego, kościół św. Jana, Baszty, katedra, czy Zamek Książąt Pomorskich. Ale zabytków jest o wiele więcej, także na pewno nie będziemy się nudzili podczas zwiedzania miasta. Szczecin jest miastem niezwykłym i pięknym i bez wątpienia powinniśmy się o tym przekonać odwiedzając je w dowolnej porze roku.

Related posts